Anlatımlı Pıtırcık Papatya Lif Modeli

Pıtırcık Papatya Lif Modeli
Pıtırcık Papatya Lif Modeli

Sizlere daha önceden de papatya lif modelleri ve yapılışlarını paylaşmıştık. Hepsi birbirinden farklı ve birbirinden güzel modellerdi. Bu kez ki de onları aratmayacak güzellikte ve sadelikte bir papatya lif örneği olacak.

Pembe altıgen zemin üzerine beyaz iple dışarıda örülüp sonra eklenen bir papatya modelidir. O yüzden yapılışı diğer papatya lif örneklerine nazaran daha kolaydır. Ortasına da yerleştirilen 6 yapraklı minik bir çiçek motifi ile de şirin bir görünüm kazandırılmıştır.

Pıtırcık Papatya Lif Örneği
Pıtırcık Papatya Lif Örneği

Pıtırcık Papatya Lif Örneği Nasıl Örülür?

İlk önce altıgen düz zemin yapılır. Pembe lif ipi ile 9 fıstıkla başlanır ve 18 fıstık olana kadar artırma yapılır. Ardından tekrardan sonda 9 fıstık kalana kadar eksiltme yapılarak altıgen bir görünüm elde edilir. Altıgen zemin yıldız lif tekniği ile üçlü fıstıklar ile örülür. Sonrasında kenarı beyaz renkle fıstıklı bir motifle geçilerek zemin tamamlanır.

Altıgenin ortası için beyaz ve pembe renkler ile bir puf çiçek örülür. Puf çiçeğin beyaz yapraklarının devamında ip koparılmadan yine fıstıklarla papatyanın yaprakları da yapılır. En sonunda puf çiçeğin ortasına pembe iple bir puf yapılarak oluşan parça altıgen zemine dikilir.

Pıtırcık Papatya Lif Modeli Videolu Anlatımı

Kaynak: https://youtu.be/khYxb3yZe3U (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı