Anlatımlı Örgü Bebek Bolero

Örgü Bebek Bolero
Örgü Bebek Bolero

Örgü bebek ürünleri hanımları daima heyecanlandıran türde el işleridir. Çoğu eski ya da yeni bu işe girişmiş bayanın tek düşüncesi ise, bebeğine yakışacak şahane el işi göz nuru çalışmaları keyifle yapmak olacaktır. Günümüzde bazı hanımlar her ne kadar para verip hazır bebek giyim ürünleri alsa da, ciddi bir kesim ise buna para ödemek yerine kendisinin yapacağı ürünleri kullanmayı tercih ediyor. İşte o noktada anlatımlı örgü bebek bolero yapımı, işinizi görecek el işi örgü çalışmaları arasına girecektir. El yapımı çoğu ürün özellikle de örgüden yapılma bebek ürünleri, soğuk zamanlarda bebeği koruması yönüyle de oldukça önemlidir.

Anlatımlı Örgü Bebek Bolero Çeşitleri

Aslında kullanılan malzemesine baktığınızda türlü bebek bereleri görmüşsünüzdür. Sizlere daha önceki çalışmalarımızda da oldukça farklı berelerden söz etmiştik. Satın alınacak örgü işi bazı çalışmalar tam istediğiniz gibi olmayacak kalınlık derecesiyle bile işinizi bekli de görmeyecektir. Fakat kendi ipinizi kendiniz seçip arzu ettiğiniz güzel bir motifi vereceğiniz örgüyle yapılan bebek bolerosu hoşunuza gidecektir. İp rengini değişmek şiş kalınlığını değişmekle de bolero çeşitleri artabilir. Kimi bayan ise bu örgüden ilham alarak daha farklı ve adeta vitrinlerde görebileceğiniz kadar sadece ve şık bolero ürünlerini kendilerine örebilir.

örgü bebek bolero yapımı

Anlatımlı Örgü Bebek Bolerosunun Yapılışı

Yapılacak bu bebek bolerosunun üç yaş için uygulanacağını hatırlatarak ilk başta 81 ilmek atıp başlayalım. Şiş olarak 3,5 numara kullanabilirsiniz. 81 ilmek sonrasında hemen 4 sıra kadar haraşo örüp, kurdele geçirmek içinse 1 artırıp bir kesip devam ediniz. Sonrasında toplamda 13 yaprak yerleştirmelisiniz.  İki ilmek kadar kenar ilmeği geçip haraşo örmeye devam ediniz. Sonrasında 1 tane ters iki tane düz, 1 tane dolama yapıp, 2 düz şekilde devam ediniz. 1 ters şekilde yaprakları oluşturmaya devam ediniz. Artırma yapıp dört kez kesmeye devam ediniz. Devamında ise yine 1 artırma yapıp 1 kesme şeklinde sıramızı tamamlamalıyız. İlk 2 yaprağı önde 2 ve 5 yaprak arasını da kol kısmı 5 ile 9 yaprak arasını yapmalısınız. Arka kısım için de aynı şekilde ayırıp ilerleyiniz. Kol altı kısmı 8 defa olacak şekilde öndeki yuvarlaklığı sağlamalısınız. Bunun için ilk önce 2 sıra kadar bir kenardan 1’er ilmek eksiltiniz. Daha sonra ise her sırada kesip en son olarak 3 2 1 şeklini uygulayıp kesip bitiriniz. Etrafını dilerseniz tığla sık iğne modeliyle geçebilirsiniz. Sonrasında kurdelesini de geçirip tamamlayınız.

Örgü Bebek Bolero
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı