Ana Sayfa Örgü Videoları Anlatımlı Minik Örgü İş Çantası

Anlatımlı Minik Örgü İş Çantası

Minik Örgü İş Çantası Örneği
Minik Örgü İş Çantası Örneği

Örgü örerken işinizi kolaylaştıracak tığ işi minik örgü çanta modeli yapılışından bahsedeceğiz. Bu çanta ile örgü ve el işi malzemelerinizi yanınızdan ayırmayarak rahatlıkla hareket edebileceksiniz. Evde örgü örerken karşılaşabileceğiniz herhangi bir acil durumda el işinizi bir kenara bırakmadan kalkıp müdahale etme şansına sahip olacaksınız.

Bu örgü iş çantası projesi aynı zamanda artan iplerinizi değerlendirmek için de uygun bir projedir. Bunun haricinde yine istediğiniz iplerle de örebilirsiniz. Hatta pamuklu makrome ve kağıt iplerle de örebilir, boyutunu büyüterek daha büyük çantalar da yapabilirsiniz.

Minik Örgü İş Çantası Yapımı
Minik Örgü İş Çantası Yapımı

Tığ İşi Örgü Minik İş Çantası Nasıl Örülür?

Silindirik bir örgü çanta modeli olduğu için tabanından başlanır. Taban 7 sırada örülen tek ve çift batarak yapılan tırabzanlarla örülür. Yapılışı ile ilgili yardımcı olması açısından tabanın diyagramını aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

Minik Örgü İş Çantası Taban Diyagramı
Minik Örgü İş Çantası Taban Diyagramı

Buna da Göz Atın: Tığ İşi Renkli Örgü Çanta Yapımı

Minik iş çantasının gövdesi ters V’ler şeklindeki örgü modeli ile örülür. Toplamda 10 sıra örüldükten sonra çantanın sap kısmı yapılır. Bir sıra tırabzanlı bir kenar örülür ve ardından sap için yer hazırlanır. Hazırlanan yerlere belli uzunlukta zincirler sabitlenir ve diğer sapa gelene kadar da sık iğne çalışılır. Son olarak yine sık iğneli bir sıra ile zincirle oluşturulan saplara gelinir ve zincirlerin üzerine tırabzan yapılır.

Örgü Minik İş Çantası Videolu Anlatımı

Kaynak: https://youtu.be/jNWAuoYGW-A (atolyehobi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here