Anlatımlı Labirent Lif Örneği

Labirent Lif Örneği
Labirent Lif Örneği

Aslında bir paspas ve yollukta kullanan modelin life uyarlanmış şeklinin nasıl yapıldığına bakacağız. İsmine labirent lif modeli denilen bu örneğin detaylarını ve anlatımlı videosunu yazımızın geri kalanında bulacaksınız. Sizler de çok güzel ve çok hoş duran bir banyo lifinin yapılışını böylelikle öğrenmiş olacaksınız.

Görüntüsüne bakıldığında dikdörtgen bir lif yapısı göze çarpmaktadır. Bu modelin tırabzanlı hali ile birçok farklı örgüler elde edilebilir. Örnek göstermek gerekirse tırabzanla kırlent, bebek battaniyesi, koltuk şalı ve runner gibi birçok örgüde değerlendirilebilir. Hatta penye ipi ile örgü paspaslar bile yapılabilir.

Labirent Lif Modeli Nasıl Örülür?

Aynı marka ipten 3 ayrı renkle örülmüştür. Örnek anlatımında beyaz, gri ve kırmızı lif ipleri tercih edilmiştir. Bunun yanında 7 numara tığ ile sürekli ip kesildiği için bir de makas kullanılmıştır.

Labirent Lif Modeli
Labirent Lif Modeli

Her lif örneğinde olduğu gibi bu labirent lif örneği de fıstıklar oluşturularak hazırlanmıştır. Bunun için dörtlü fıstıklar kullanılmıştır. İlk önce modelin ortasından kırmızı renkle başlanmış ve her sırada ip kopartılarak başka bir renkle devam edilmiştir.

Üç sıra kare şeklinde örmeye devam edildikten sonra artık labirent şeklinin verilmesi aşamasına geçilmiştir. Karışıklık yaşanmaması için ilmek işaretleyicileri kullanılmıştır. Bu aşamadan sonra kenar ortasından diğer kenarın ortasına kadar örme işlemi gerçekleştirilmiştir. Labirent şeklini alması için 4. sıradan itibaren “L” şeklinde örmeye başlanmıştır.

Labirent Lif Örneği Videolu Anlatımı

Kaynak: https://youtu.be/cyMoP_Xt2Pc (Sibelle Örgü)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı