Anlatımlı Kolay Yeni Doğan Patik Yapımı

Anlatımlı Kolay Yeni Doğan Patik Modeli
Anlatımlı Kolay Yeni Doğan Patik Modeli

Patik ipi ile örülen bir başka şişle kolay yeni doğan patik modeli yapılışını paylaşacağız. Sizler tabi ki bebe ipleri ile de örebilirsiniz. Kırmızı ve krem renginde ipler ile 2 numara şiş kullanılarak örülmüştür. Ön tarafındaki kalpli motifleri ile çizgili desenleri ile herkesin kolaylıkla örebileceği bir bebek patik modelidir.

Buna da Göz Atın: Yeni Doğan Bebek Patiği Örneği

Bir dikdörtgen şeklinde örülmesi yeni doğan bebek patik örneğinin yapımını kolaylaştırmaktadır. Burun kısmında bir tığdan da yardım alınarak eksiltme yapılması bu dikdörtgen parçanın V şeklinde görülmesine neden olmuştur. Yukarıdaki resimde görülen örgü parçası şişle örüldükten sonra dikim aşaması ile kolayca örülebilmektedir.

Şişle Kolay Yeni Doğan Bebek Patiği Nasıl Örülür?

Kırmızı renk ile 50 ilmek örülerek hazırlık yapılır. Taban kısmından başlanır. 4 sıra olana kadar haroşa örülür. 4 sıra sonunda beyaz ipe geçilir ve aynı şekilde haroşa örmeye devam edilir. Bu iple 2 sıra örüldükten sonra yine ilk renge geçilerek 1 sıra haroşa örülür. Tekrar beyaz ipe geçilir ve 1 sıra da bundan örülür.

Anlatımlı Kolay Yeni Doğan Patik Örneği
Anlatımlı Kolay Yeni Doğan Patik Örneği

Sonraki sıralarda ağırlıklı olarak kırmızı iple haroşa örülmesine devam edilir. Sadece burun kısmındaki kalplerde ve patiğin yanlarındaki beneklerin örülmesinde ara ara beyaz ipe geçilir. Aynı zamanda burnun üzerindeki kalplerin yapımında eksiltmeye gidilerek ön tarafa doğru bir çıkıntı oluşturulması sağlanır.

Son olarak hazırlanan düz örgü parçası kenarlarından dikilerek kolay yeni doğan patik modeli bitirilir.

Yapımı Kolay Yeni Doğan Patik Videosu

Kaynak: https://youtu.be/7wLNXPnEXaI (Şeyma’nın-Örgü-Modelleri)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı