Anlatımlı Kolay Pul Oyası Modeli

Anlatımlı Kolay Pul Oyası Modeli
Anlatımlı Kolay Pul Oyası Modeli

Kalpli pullarla tasarlanmış harika ve bir o kadar da kolay pul oyasının yapımına göz atacağız. Videolu anlatımını da izleyerek tek sıradan ibaret olan bu oya modelini kolaylıkla öğrenebileceksiniz. Özellikle tığ oyalarına yeni başlamış olanlar için kaçırılmayacak bir tığ oyasıdır.

Kalpli pullar analı kızlı pullar gibidir. Bu pullar da biri büyük biri küçük iki kalp şeklindeki puldan oluşmuştur. Bu tığ oyasının yapımında ise sadece büyük olanları kullanılmıştır. Tığ batısı üzerinde tek sırada sıralı bir şekilde ilerleyen kenar oyasını tülbent, yazma, mevlit ve namaz örtülerinizde kullanabilirsiniz.

Anlatımlı Kolay Pul Oyası Örneği
Anlatımlı Kolay Pul Oyası Örneği

Tığ İşi Kolay Kalpli Pul Oyası Nasıl Yapılır?

Yazmanın tığ batısı yapılır ve oya ipi tığ batısına sabitlenir.  Zincir çekilir ve kalpli pulun alt kısmı yukarı bakacak şekilde üzerine sık iğneyle sabitlenir. Pulun yarısı 10 adet sık iğnesi ile doldurulur. Sonra tığın başına 2 kez alınır ve tığ batısından iki tane atlanıp üçüncüye girilir.

Tırabzan çekerek yukarı doğru çıkılır ve kalpli bir pul daha alınarak yine yarısı sık iğnelerle doldurulur. Aynı işlem yazma kenarı boyunca tekrarlanarak kolay pul oyası örneği bitirilir.

Kolay Pul Oya Modeli Anlatımlı Videosu

Basit pullu oya modelinin nasıl yapıldığını daha iyi anlayabilmeniz için aşağıda videosunu paylaşıyoruz.

Kaynak: https://youtu.be/M1h0tgZd-m8 (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı