Anlatımlı Kırmızı Örgü Kız Bebek Beresi

örgü kız çocuk beresi
örgü kız çocuk beresi

Hanımlar için tamamen el işi olan örgü kız çocuk beresinin yapımıyla yine karşınızdayım. Resimli anlatımı da mevcut olan kırmızı örgü kız bebek beresi, oldukça basit gelecek bir çalışma olacaktır. Örgüden bazı şeyleri yapmasını seviyorsanız, kız çocuğunuz için örgüden kız bebek beresi yapmak keyifli gelecektir. Bereyi yaparken kesinlikle içinizi ısıtacaktır diye umuyorum. Kız çocuklarına yapılan el işi çalışmalarını çok seviyorum. Kız çocuğunuza yakışacak bu harika örgü size de özel bir örnek olacaktır.

Kırmızı Örgü Kız Bebek Beresi Malzemeleri

Minik kızlarınız içinde boyutunu ayarlayarak yapabileceğiniz örgü kız bebek beresinin işlem adımlarına hemen geçelim isterseniz. Malzemeler arasında kırmızı renkte kalitesini sizin tercih edeceğiniz ip, örgüye uygun şiş kullanılacaktır. Gerekli örgü ipi sayısını kız çocuğunuzun yaşına göre siz ayarlayabilirsiniz. Minik hanımların bayılacağı türde olan örgü bereyi dilerseniz resimli anlatımdan yararlanarak örmeye başlayabilirsiniz. Kış aylarının o soğuk günlerinde cicili bicili görünecek kızınızın, örgü beresini görecek kişiler de çok beğenecektir.

Kırmızı Örgü Kız Bebek Beresi Nasıl Yapılır

Örgü işlerinden anlayan biriyseniz siz de resimli işlem adımlarını takip ederek kolayca kırmızı örgü kız bebek beresini örerek çocuğunuzu sevindirebilirsiniz. Resim bir ve ikide başlangıcını yapacağınız ilmekleri görebilirsiniz. Devam ettiğimizde resim üçte berenin kubbe kısmı yani tepe kısmını şekillendirmiş olacaksınız. Sonrasında resim beş ve altıda, berenin orta ve yan kısımlarını tamamlamış olacaksınız. Resim yedi ve sekizde ise örgü ilmeklerini devam ettirip, resimlerden de devam ederek süsü kız bebek beresine yerleştirip örmeye devam ediniz. Resimlerdeki örgüyü ilerlettikçe yedi tane süsü resim dokuzdaki gibi işlemiş olacaksınız. Resim onda ise berenin dış yüzeyi tamamlanmış olacaktır. Sadece onuncu ve on birinci resimde kırmızı yanında farklı bir rengi başlatarak bereyi daha süslü bir hale getirebilirsiniz. Resim 12’de ilmeklere rahatlıkla bakabilirsiniz. Farklı renk kırmızıya yakışacak bir renk olursa kız çocuk beresi daha şık duracaktır. Resim 13 ve 14’te ise berenin ikinci rengine yakışacak süs desenleri de oluşturabilirsiniz. Resim 15’te ise berenin bitmiş halini görüyor olacaksınız. Örme adımları takip eden hanımlar dilerse bitmiş halindeki o beyaz çiçek deseniyle ortada yer alan iki tane sarkmış haldeki süsü de bereye işleyebilirler.

Kız Bebek Beresi Örneği
kız bebek bere motif örneği
örgü bebek bere modeli anlatımlı
kız çocuğu bebek beresi örneği
kız çocuğu bebek beresi modeli
kız çocuğu bebek beresi
resimli kız bebek beresi yapımı
Kız Bebek Beresi Resimli Anlatım
kız bebek beresi yapım aşamaları
kırmızı bebek beresi yapılışı
örgü kız bebek beresi
Kırmızı Örgü Kız Bebek Beresi
kırmızı renkli kız bebek beresi modeli
kırmızı renkli kız bebek beresi örneği
kırmızı renkli kız bebek beresi
örgü kız çocuk beresi
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı