Anlatımlı Karpuz Bebek Patiği Modeli

Anlatımlı Karpuz Bebek Patiği Modeli
Anlatımlı Karpuz Bebek Patiği Modeli

Örgü işlerini yeni öğrenenlerin bile yapabileceği kolaylıkta olan karpuz bebek patiği modelinin yapılışını aktaracağız. Anlatımı yapılan çok tatlı ve çok şirin bu bebe patiğini 3 ile 10 ay arası bebekler için örebilirsiniz. Ağız kısmı katlanabilir yapılmış ve ön tarafı bir ponponla süslenmiş bir bebek patiği modeli öğrenmiş olacaksınız.

İp olarak iki ayrı renkte bebe yünü kullanılmıştır. Ama siz isterseniz normal yün ya da normal patik ipi ile de yapabilirsiniz. Ayrıca şişle örülen bebek patiği modelidir ve 3 numara şiş kullanılmıştır. Şirin karpuz bebek patiği ip ikiye katlanarak örülmüştür.

Anlatımlı Karpuz Bebek Patiği Örneği
Anlatımlı Karpuz Bebek Patiği Örneği

Patiğin yapımına 27 ilmek atılarak başlanmıştır. Eğer daha büyük yaşlar için örmek isterseniz daha fazla ilmek atarak başlamalısınız. İlk önce arka kısmı yapılmıştır ve bunun için haroşa tekniği kullanılmıştır. Bu anlatımda haroşa önden ve arkadan da düz örerek uygulanmıştır.

27 sıra haroşa olacak şekilde örüldükten sonra kesme işlemine geçilmiştir. Sonra iki renkle karpuz dilimi örneği şeklini verecek patiğin burun kısmı örülmüştür. Bu şekilde düz bir örgü parçası elde edildikten sonra dikim aşamasına geçilerek karpuz patik modeli tamamlanmıştır. Aşağıdaki videolu anlatımından yapılışı daha iyi anlaşılabilir.

Kaynak: https://youtu.be/CVtifGwyTmg (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı