Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Anlatımlı İki Yaprak Bir Çiçek Tığ Oyası Örneği

Anlatımlı İki Yaprak Bir Çiçek Tığ Oyası Örneği

İki Yaprak Bir Çiçek Tığ Oyası Örneği
İki Yaprak Bir Çiçek Tığ Oyası Örneği

Yazma kenarlarınıza çok yakışacağını düşündüğümüz farklı oya modelleri paylaşmaya çalışıyoruz. Bu sefer de iki yaprak ve bir çiçek tığ oyası örneği ve yapılışını aktarmak istedik. Tasarımını biz çok beğendik sizlerin de beğeneceğini düşünüyoruz.

Farklı bir yapılışı var. Motif eklemeli bir model. Çiçek motifleri iki renkli yapraklar halinde tasarlanmış ve sonra da yeşil iki yaprağın ortasına eklenmiştir. Farkı da burada saklı. Eklenirken iğne ile dikilmiştir. İki aşamada yapılan işlemesi zevkli bir o kadar da zarif tığ oyası modelidir.

Tığ İşi İki Yaprak Bir Çiçek Oya Modeli Yapımı

Videolu anlatımı da mevcuttur. Aşağıda bulabilirsiniz. İlk olarak 5 yapraklı çiçeklerin yapımı anlatılmıştır. Yapımında iki ayrı renkte oya ipi ile en küçük serum halka kullanılmıştır. Yapraklar başta ve sondaki 4 zincir de sayılarak 4 adet üçlü tırabzanlarla oluşturulmuştur. Üstteki iki yaprak açık bir renkle alttaki üç yaprak da koyu bir renkle işlenmiştir.

İki Yaprak Bir Çiçek Tığ Oyası Modeli
İki Yaprak Bir Çiçek Tığ Oyası Modeli

Buna da Göz Atın: İki Yaprak İki Çiçek Tığ Oyası Yapımı

İkinci aşamada yukarıdaki gibi hazırlanan çiçek motiflerinin ekleneceği zemin yaprakları ve verilecek ara motifleri anlatılmıştır. İki ara için üstü tırabzanlarla yapılan çubuklardan 3 tane yapılmıştır. Sonrasında da çiçeklerin ekleneceği iki büyük yaprak çalışılmıştır.

Son olarak çiçek motiflerinin oyaya eklenmesi işlenmiştir. Motifler iki büyük yaprağın üzerine konup iğne iplikler şeritler halinde yapraklara dikilmiştir.

İki Yaprak İki Çiçek Tığ Oyası Modeli Anlatımlı Videosu

Kaynak: https://youtu.be/Dd4GzEcaN54 (Oya ve Dantel Dünyası)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here