Anlatımlı İki Şişle Şık Patik Yapımı

İki Şişle Şık Patik Yapımı
İki Şişle Şık Patik Yapımı

Yapımı çok kolay olan, iki renkle örülen iki şişle şık patik modelinin yapımına bir göz atacağız. Yarım bot patik örneği şeklinde bir tasarıma sahiptir. Yapımı videolu olarak da anlatılan bu örgü patik modeli 37 numara ayak için uygundur.

102 ilmek üzerine başlanmıştır. Eğer daha büyük ayaklar için örmek istiyorsanız yanlardaki ilmeklerden çoğaltmalısınız. Bu sizin için zor geliyorsa taban kısmından da artırma yaparak patiğin numarasını büyütebilirsiniz. Tabi burada kullandığınız ipliğin kalınlığını da göz ardı etmemelisiniz.

İki Şişle Örgü Patik Modeli Nasıl Örülür?

Videosunda örnek patik anlatımı çok açık bir pembe ile nar çiçeği renkte patik ipleri ile gösterilmiştir. 2,5 numara misinalı şişle örülmüştür. Patiğin yapımına tabanından 102 ilmek atılarak başlanmıştır. Tabanında önde ve arkada aynı şekilde örülen 7 sıra tor örgü çalışılmıştır.

Şişle Çizgi Desenli Patik Modeli
Şişle Çizgi Desenli Patik Modeli

Sonra hem açık pembe hem nar çiçeği rengi ile birlikte patiğin yana yatık çizgili örgü desenin kurulumu yapılmıştır. Buradaki sıralara çok dikkat edilmelidir. Sonuçta uzun dikdörtgen şeklinde çizgi motifli bir örgü parçası elde edilmiştir. Ardında bu örgü parçası üzerinden yanlar için 25’er ilmek, ön orta için 12 ilmek kesilmiştir.

Buna da Göz Atın: Anlatımlı Şişle Boncuklu Patik Yapımı

Kesilen ilmeklerden patiğin diğer kısımları da örülerek iki şişle patik modeli bitirilmiştir.

Şişle Çizgi Desenli Patik Örneği Videolu Anlatımı

Kaynak: https://youtu.be/eXqstju8jKQ (gülün örgü dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı