Örgü Videoları

Anlatımlı İki Şişle Kolay T Patik Yapımı

İki Şişle Kolay T Patik Yapımı
İki Şişle Kolay T Patik Yapımı

Şişle örülen, yapımı kolay ve oldukça şık T şeklinde örgü patik çalışmasını inceleyeceğiz. 37 numara giyenler için hazırlanmış üstü çiçek motifli bir kolay patik yapımı öğreneceksiniz. İstediğiniz renkle hiç sıkılmadan çalışabileceğiniz bu patik modelini yapımı basit olmasına rağmen çeyizlik patik olarak da örmek isteyeceksiniz.

Patiğin yapımında iki renk Ören Bayan Dora iplikler ile 2 numara şiş kullanılmıştır. Eğer istenilirse misinalı şiş ile örülebilir.

Şişle T Patik Nasıl Örülür?

Yapımına 110 ilmek örülerek başlanmaktadır. Bu sayıda ne sıkı ne de gevşek bir örgü elde edilmektedir. Ancak eli sıkı olanlar yine de birkaç ilmek fazla çekebilirler. Hazırlık ilmeklerinden sonra patiğin yapımına haroşa örgü ile devam edilmektedir ve 18 sıra örülmektedir.

18 sıra örüldükten sonra ilmekler 2-2 alınarak 46 ilmek eksiltmeye gidilerek kapatılmıştır. Devamında gelen 18 ilmek diğer şişe örmeden geçirilerek taban için ayrılmıştır. Sonrasında kalan 46 ilmek için de eksiltmeye gidilerek kapatılmıştır.

Bu aşamadan sonra ikinci renk ip ile şiş üzerine ayrılan 18 ilmek üzerinden T patiğin tabanının örülmesine geçilmiştir. Tabanı için 46 sıra haroşa örülmüştür ve sonunda 18 ilmek kapatılmıştır. Sonunda ip kesilerek iki renkten T şeklinde bir örgü parçası elde edilir.

Artık şişle patik örme işlemi tamamlanmıştır ve parçanın dikimine geçilmiştir. T parçanın yana açık kolları tabanının üzerine sırası ile kapatılıp kenarlarından dikilmiştir. Tırabzanla 4 yapraklı küçük çiçek motifleri örülüp patiğin üst birleşim yerlerine monte edilerek T patik yapımı bitirilmiştir.

İki Şişe T Patik Yapımı Videosu

Kaynak: https://youtu.be/hYys4toOzJE (Şeyma’nın-Örgü-Modelleri)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı