Anlatımlı İki Şişle Bebek Patiği Yapımı

Anlatımlı İki Şişle Bebek Patiği Örneği
Anlatımlı İki Şişle Bebek Patiği Örneği

Hem kız bebekler için hem de erkek bebekler için örebileceğiniz yeni şişle bebek patiği modeli anlatımını yapacağız. İki renkte bir model olan bu patiğin renkleri değiştirilerek bebeğin cinsiyetine göre uyarlayabilirsiniz. Videolu anlatımında ise orta kalınlıkta sarı ve beyaz bebe yünleri kullanılmıştır. Kız bebekler için pembe ve beyaz renkleri tercih edebilirsiniz.

Çok tatlı ve çok şirin bu bebek patiği şişle örülmüştür. Bunun için de 3,5 numara şiş kullanılmıştır. Yine bağcıklarındaki ponponlar da yeni bebek patiği modeline ayrı bir güzellik katmıştır.

İki Şişle Bebek Patiği Modeli Yapımı

Patiğin yapımına 40 ilmek atılarak başlanmıştır. Ardından önden ve arkadan düz olacak şekilde haroşa örülerek devam edilmiştir. Toplamda 56 ilmek olana kadar artırma yapılmıştır. Sonrasında 6 sıra önden düz arkadan ters örülmüştür. Sonraki aşamada tabanındaki çıkıntının yapımına geçilmiştir.

Anlatımlı İki Şişle Bebek Patiği Modeli
Anlatımlı İki Şişle Bebek Patiği Modeli

Şişle örülen bebek patiğinin taban kısmı bu şekilde tamamlandıktan sonra burun için Selanik örgüsü çalışılmıştır. Öncesinde taban için örülen örgüden ön ve yanlar için ayrımlar yapılmıştır. Selanik çalışmasından sonra da haroşa ile patiğin ön tarafı örülmüştür.

İlk sarı ile örülen kısımların boşta kalan uçları birleştirilmiştir ve 6 sıra daha haroşa çalışılmıştır. Bu kısım da yanları ve arka kısımları oluşturmak için örülmüştür. Sonra bunun üzerine 12 sıra önden düz arkadan ters devam edilmiştir. Artık örme işlemi tamamlanmış olup dikiş işlemine geçilmiş ve bebek patiği yapımı bitirilmiştir.

Şişle İki Renkli 1 Yaş Bebek Patiği Modeli Videosu

Kaynak: https://youtu.be/EdMvZUlfE4M (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. hola amor saludos de Lima Perú hermosos zapatitos que parecían deficiles pero con la técnica y secretos que usted nos enseña son fáciles bendiciones para usted y su familia.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı