Anlatımlı İğne Oyası Sepet Modeli

İğne Oyası Sepet Modeli
İğne Oyası Sepet Modeli

Anlatımlı iğne oyası modelleri paylaşımlarına devam ediyoruz. Yapımı çokça merak edilen çeyizlik bir iğne oyası örneği olan sepet modelinin yapımını paylaşacağız. Bu iğne oyası sepet modelini ister yazmalarınızda isterseniz tülbentlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yapımı oldukça kolay olan sepet oyası modelinde birçok farklı renkte oya ipinin kullanıldığını görüyoruz. Sepet yeşil iple işlenirken, içine yapılan pırpırlı çiçekler ise beyaz sabit olmak üzere sürekli farklı renklerde çalışılmıştır. Bu da oyaya ayrı bir renk katmıştır.

Eğer bu tür oyaların havlu kenarlarında nasıl durduğunu merak ediyorsanız havlu kenarı iğne oyası sepet modeli yapımı yazımı da bakabilirsiniz.

İğne Oyası Sepet Örneği
İğne Oyası Sepet Örneği

İğne Oyası Sepet Modeli Yapımı

İki sepet arası 6 tane boş zürafa yapılmıştır. Sonrasında sepet oyası motifinin yapımı için büyük boş bir zürafa daha yapılmıştır. Bu büyük zürafanın iki yanına sinek kanadından 2 tane büyük boy yaprak ile ortasına 1 adet pırpır çalışılmıştır. Ondan sonra da yine ara için boş zürafaların yapımı ile devam edilmiştir.

Bir sonraki adımda 2 sinek kanadı arasındaki pırpır içerisine farklı 2 renkte iple üçer adet toplamda 6 adet pırpır yapılmıştır. İp kesilerek sonraki adıma geçilmiştir.

Ondan sonra her iki taraftaki sinek kanadının en üstüne sepetin sapı çalışılmıştır. İp bir sinek kanadından diğer taraftaki sinek kanadına bağlanmış ve tekrar ilkine geri dönülmüştür. İki ipin üzeri de minik zürafalar ile doldurulmuştur.

Çeyizlik İğne Oyası Sepet Modeli Videolu Anlatımı

Kaynak: https://youtu.be/9Lu3TiA729U (Nevinin iğne oyaları)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı