Anlatımlı İğne Oyası Namaz Örtüsü Modeli Yapımı

Anlatımlı İğne Oyası Namaz Örtüsü Modeli Yapımı
Anlatımlı İğne Oyası Namaz Örtüsü Modeli Yapımı

Marifetli Eller youtube kanalının yeni bir iğne oyası namaz örtüsü modeli anlatımının yapıldığı videosunu paylaşıyorum. İki çiçekli tek yapraklı bir motiften oluşan iğne oyası modeli ile namaz örtüleriniz için yeni bir modele kavuşmuş olacaksınız. Videosunu dikkatli bir şekilde seyrederseniz biraz karmaşık gibi görünen bu oyayı sizler de kolaylıkla yapmış olacaksınız.

Bu güzel namaz örtüsü iğne oyası modeline zürafalardan küçük bir dağ yapımı ile başlanmıştır. Dağın yapımında eksiltme tekniği kullanılmıştır. Daha sonra yana sarkmış gibi duracak olan yaprağın yapımına geçilmiştir. Bu yaprağın yapımında zürafalar bu sefer artırma tekniği uygulanarak yapılmıştır. Son sırası da pırpır yapılarak bitirilmiştir. Sonraki aşamada yaprağın sağ yanına zürafalarla çiçeğin saplarını oluşturacak motif yapılmıştır.

Anlatımlı İğne Oyası Namaz Örtüsü Modeli
Anlatımlı İğne Oyası Namaz Örtüsü Modeli

Yaprak ve saplar yapıldıktan sonra namaz örtüsü iğne oyası modeli için çiçek motiflerinin yapımına sıra gelmiştir. Çiçeğin alt kısmındaki motifin yapımı zürafaların artırımı ile başlanmış ve azaltılması ile son bulmuştur. Üzerine çiçeğin taç yapraklarını yapabilmek için geniş bir göbek yapılmıştır. Göbek içerisine de zürafalardan oluşan bir zincir ile elde edilen yapraklardan ve pırpırlar yapılmıştır. İlk 3 zincirli yapraklardan sonra 2 pırpır yapıldıktan sonra diğer 3 zincirli yaprak da devamına ilave edilmiştir. Diğer çiçek de kendi sapının üzerine aynı şekilde yapıldıktan sonra arada bırakılan uzun pırpırlar üzerine minik pırpırlar yapılmıştır.

Bu yeni iğne oyası yapımını daha ayrıntılı bir şekilde aşağıdaki videosundan izleyerek daha iyi öğrenebilirsiniz.

İğne Oyası Namaz Örtüsü Modeli Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı