Anlatımlı Hasır Örgü Modeli

Anlatımlı Hasır Örgü
Anlatımlı Hasır Örgü

Merhaba bayanlar, bu çalışmamızda sizlere anlatımlı hasır örgüsü yapımını sunduk. Görünüşü ve yapılışı bakımından oldukça farklı gelecek modellerdendir. Bu çalışmayı örnek olarak ele alıp, dilerseniz erkek örgü modellerinde kolayca kullanabilirsiniz. Erkek örgüleri için yapılacak bir hasır örgüsü olarak, göze oldukça değişik ve güzel görünecektir. Bu konuda internet ortamında oldukça fazla çalışma da yer almaktadır. Modelimizin çabuk örülebilecek örneklerden olup, örgü türleri arasında en çok beğeni alan örgülerden de biridir.

Anlatımlı Hasır Örgü Modelinin Tarifi

Örneğimizin yapım aşamasında dolayarak ilmeklerin boyları uzatılmaktadır. Bu şekilde yapılınca, örgü çabuk şekilde uzayabilmektedir. Bu motifimiz, eskiden erkek örgülerinde sıkça kullanılan bir örnekti. Günümüzde bayanların örgüye olan ilgilerinin her geçen gün daha da artması, hasır örgü örneğinin yeniden gündeme gelmesinde etkili olmuştur. Hasır örgü motifini kullanıp, evde oldukça farklı kırlentler de yapabilirsiniz. Kırlentler bu örgü modeliyle, son derece sportif bir görünüme de kavuşabilir. Yine bebek battaniyesinde de kullanılabilecek hasır örgüsü, örgü seven hanımları iştaha getirecek türde motiflerdendir.

Hasır Örgü Modeli

Anlatımlı Hasır Örgü Modeli Yapılışı

Spor bir görünüme de sahip olan bu örgü modelimiz, her zaman çok amaçlı şekilde rahatça kullanılabilmektedir. Örgümüzü, 6 ve katları şeklinde hesaplayıp örmeye devam edebilirsiniz. Örgünün başlangıç aşamasına baktığımızda, arka yüzünden bir sıra ters örülerek başlandığını rahatlıkla görebilirsiniz. Örgümüzün örme kısmında ön yüzde ise, bir düz git bir dola şeklinde ilerlenecektir. Sonrasındaki sıralar için iki sıra örmeden devam edilecektir. Örgünün sonraki aşamalarında, dolanan ilmekleri bırakarak örülen ilmeklerin boyunu uzun tutmaya bakacağız.

Daha sonra ise aynı türdeki burgu işlemini yaparak, üç kadar daha ilmeğin yerini değiştireceğiz. Devamında ise arka kısımda bütün ilmekleri ters şekilde öreceğiz. Ön yüzde ise tekrardan bir ör ve bir dolama yap şeklinde ilerleyebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra ise bu kez, ilmeklerin yerini tersine değiştirip ilerleyeceğiz. İlk bakışta zor gibi görünse de anlatımına uygun şekilde ilerlenince, son derece kolay gelebilecek bir motifle karşı karşıya olduğunuzu fark edeceksiniz. Bu örneği yapacak hanımlara şimdiden kolay gelsin diyoruz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı