Anlatımlı Gösterişli Keloğlan İğne Oyası

Gösterişli Keloğlan İğne Oyası Modeli
Gösterişli Keloğlan İğne Oyası Modeli

Yapımı kolay ama bir o kadar da güzel iğne oya modelleri ve yapılışlarından biri ile daha birlikteyiz. Anlatımı yapılan gösterişli yeni iğne oyası örneği gerçekten adına yakışır bir örnektir. Aynı zamanda bu oyayı çeyizlik iğne oyası olarak da değerlendirebilirsiniz.

Birçok rengi içinde barındıran bu gösterişli iğne oyası ile çok güzel yazma kenarları ve tülbent kenarları işleyebilirsiniz. Ara motifleri fildişi ile çalışılan bu oyada ana motiflerde üç uzun yapraklı çiçek motifleri göze çarpmaktadır.

Yeni Gösterişli Keloğlan İğne Oyası Örneği Yapımı

İki motif arası için yeşil iple 5 adet fildişi çalışılmıştır. Sonra 3 tığ batısı üzerine büyükçe bir köprü yapılarak içine 3 tane sinek kanadı yapılmıştır. Ardından da diğer ara için yine fildişi çalışması ile devam edilmiştir.

Gösterişli Keloğlan İğne Oyası Örneği
Gösterişli Keloğlan İğne Oyası Örneği

Fildişi üzerinde oluşturulan yuvaların içine keloğlanlar yapılarak 3 adet uzun yaprak motifi yapılmıştır. Bu yapraklardan her biri üst üste 2 keloğlan ile en üstüne 3 pırpır yapılarak oluşturulmuştur. Keloğlanlar dörtlü olarak işlenmiş olup her motifte renk değişimi yapılmıştır.

Son olarak beyaz renkte oya ipi ile sinek kanatlarının tutturulduğu geniş köprünün içine üçer adet pırpır çalışılmıştır.

Yeni Keloğlan İğne Oyası Modeli Videolu Anlatımı

Yukarıda yapılışı özetlenen gösterişli keloğlan iğne oyası örneği aşağıdaki videodan daha net öğrenilebilir.

Kaynak: https://youtu.be/-4qSQJaGSHg (Nevinin iğne oyaları)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı