Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Anlatımlı Gösterişli İğne Oyası Modeli

Anlatımlı Gösterişli İğne Oyası Modeli

Gösterişli İğne Oyası Modeli
Gösterişli İğne Oyası Modeli

Gösterişli iğne oyaları her zaman çok ilgi görmüştür. Özellikle çeyizler için ilk tercih edilen oya örneklerindendir. Bu konumuzda buna namzet yine gösterişli yeni bir iğne oyası modelinin yapılışını inceleyeceğiz.

Yeni modelin yapraklı bir ana motifi bulunmaktadır. Bu motif ilk bakışta sanki dışarıda yapılıp sonradan eklemeli bir motif gibi görünse de aslında kenar üzerinde yapılmaktadır. Çiçek motifinin 6 yaprağı bulunmaktadır. Bunlardan yarısı bir renk diğer yarısı ise diğer bir renkle çalışılmıştır.

Yeni Gösterişli İğne Oyası Örneği Yapımı

Yeni iğne oyası modelinin bir de videolu anlatımı da bulunmaktadır. İlk olarak ara motiflerin yapımı gösterilmiştir. Bunun için 3 adet küçük dağ oyaları tasarlanmıştır. Sonrasında 9 tane boş zürafa yapılmış ve gösterişli iğne oyasının ana motifinin yapımına geçilmiştir.

Gösterişli İğne Oyası Örneği
Gösterişli İğne Oyası Örneği

Yapılan 9 adet zürafadan ilk ve son üçü atlanarak ortasına aşağıya gelecek olan üçlü yaprak grubu çalışılmıştır. Yaprakların her biri pırpırlar ve zürafalarla yukarı çıktıkça eksiltme yapılarak elde edilmiştir.

İlk yapılan üçlü yaprak grubu yazma üzerine aşağıya gelecek şekilde katlanarak yukarıdaki grubun yapımına başlanmıştır. Bu sefer diğer renk oya ipi ile yine ilk yapılandaki gibi üç adet yaprak çalışılmıştır.

Sonraki aşamada bu 6 yaprağın çevresine beyaz iple bir kontür geçilmiştir. Son olarak çiçeğin ortasında bırakılan boş zürafa içerisine farklı renkte 3 pırpır yapılarak gösterişli iğne oyası bitirilmiştir.

Gösterişli İğne Oyası Modeli Videosu

Kaynak: https://youtu.be/7dO8CFJCkQA (Nevinin iğne oyaları)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here