Anlatımlı Gökkuşağı Şekeri Lif Örneği

Gökkuşağı Şekeri Lif Örneği
Gökkuşağı Şekeri Lif Örneği

Rengarenk dilimlerle ortası bayram şekeri gibi tomurcuklarla süslenmiş gökkuşağı şekeri lif modelinin yapılışını paylaşacağız. Birden fazla renkte lif ipi ile ortaya çıkarılan bu güzel ve tatlı banyo lif örneğine bayılacaksınız. Zengin bir görünümü olması sebebi ile çeyizlik lif olarak bile değerlendirebilirsiniz.

Renkli gökkuşağı lif modeli ortası altıgen ve onu çevreleyen dilimlerin birleşimi ile tasarlanmıştır. Toplamda ortası hariç 6 dilimden meydana gelmiştir. Lifin sadece altıgen orta kısmı ile kenar oyalarında beyaz, dilimlerin her birinde ise farklı iki renk ile çalışılmıştır.

Gökkuşağı Şekeri Lif Modeli
Gökkuşağı Şekeri Lif Modeli

Gökkuşağı Şekeri Lif Modeli Nasıl Örülür?

Her yuvarlak lif örneğinde olduğu gibi bu örneğin yapılışına da ortasından başlanır. İlk önce ortası artırma ve eksiltmelerle altıgen bir şekilde tamamlanır. Sonrasında altıgenin her bir kenarı için farklı renkte iplerle 6 adet dilim örülür. Her bir dilim de artırma yapılarak örülerek lifin boyutunun genişletilmesi sağlanır.

Gökkuşağı lifinin zemini üçerli fıstık toplayarak yapılan yıldız lif tekniği ile örülür. Altıgen ortasının her bir kenarı 6 fıstık üzerine kurulur. Her bir kenardan başlanan dilimler de 6 fıstıkla başlanır. Artırma yapılarak büyütülür. Bir 5 sıra örüldükten sonra da son iki sıra için renk değişimine gidilir.

Dilimler tamamlandıktan sonra aralarına ve dış kenarlarına tek fıstıkla örülen bir kenar oyası geçilir.

Gökkuşağı Şekeri Lif Örneği Videolu Anlatımı

Kaynak: https://youtu.be/1GfACoe6zwU (Pamuk Lifler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı