Anlatımlı Çıtı Pıtı İğne Oyası Örneği Yapımı

Anlatımlı Çıtı Pıtı İğne Oyası
Anlatımlı Çıtı Pıtı İğne Oyası

İğne oyaları işlemesi zevkli ve kolay oyalardan biridir. Zaman zaman bu tür oyalara ait yeni çıkmış modelleri de bulup sizlerle paylaşmayı çok seviyorum. Özellikle çıtı pıtı iğne oyası örnekleri çok beğenilmektedir. İşlemesi kolay oldukları için de oldukça da tercih edilen iğne oyalarındandır. Bu seferki videoda da yeni bir çıtı pıtı iğne oyası örneği anlatılmaktadır.

İğne oyası modelini incelediğimizde ana motifin bir sinek kanadı ve onun devamında pırpırlardan oluşan bir çiçek motifinden oluştuğunu görüyoruz. İki motif arasında ise zürafalar ve 2 adet 2 pırpırlı bir motif bizi karşılıyor.

Anlatımlı Çıtı Pıtı İğne Oyası Örneği Yapımı
Anlatımlı Çıtı Pıtı İğne Oyası Örneği Yapımı

Yeni çıtı pıtı oya için 3 farklı oya ipi kullanılmıştır. Bir sonraki çiçek motifinde renk değişimine gidilmiş olması iğne oyasına ayrı bir güzellik katmıştır. Çiçek motifine başlamak için ise sinek kanadından hemen sonra ikili bir pırpır yapılmıştır. Çiçek motifi iki sıradan oluşmuştur. İlk sıra eşit boydaki pırpırlardan, ikinci sıra ise iç içe geçmiş biri küçük biri büyük ikili pırpırlardan oluşmuştur.

Yapımı basit çıtı pıtı iğne oya modelinin nasıl işlendiğini anlatan videosuna aşağıdan ulaşabilir ve bu oyayı sizler de yapabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/H5V2ZH0UEZI

Çıtı Pıtı İğne Oyası Örneği Anlatımlı Videosu

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı