Anlatımlı Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli

Anlatımlı Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli
Anlatımlı Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli

Biraz da iğne oyası diyelim ve sizlere yeni bir modelin yapılışını paylaşayım. Ayşenin İğne Oyaları kanalının bu paylaşımı ile yeni model çıtı pıtı iğne oyası öğrenmiş olacaksınız. Bu örnek de internette oldukça istek alan bir örnektir. Yapılışının anlatıldığı videosunu da konumda paylaşacağım.

Bu yeni iğne oyası modelini incelediğimizde yine karşımıza bir mantar motifi çıktığını görüyoruz. Her bir mantar motifi arasına da belli aralıklarla dağ motifleri yerleştirilmiştir. Her iki motif için ise örnek anlatım olduğu için üçer zürafa bırakılmıştır.

Çıtı Pıtı İğne Oyası Örneği
Çıtı Pıtı İğne Oyası Örneği

Dağ motifi ikili pırpırlar ile yapılmıştır. Yukarı doğru eksiltme yapılarak tepede tek ikili pırpır kalana kadar yapımına devam edilmiştir.

Mantar motifine gelindiğinde irili ufaklı pırpırlarla ilk olarak bir zemin oluşturulmuş ve üzerine de mantar motifi işlenmiştir. Mantarın işlenmesi için zemin tepesinde bırakılan tek bir pimpirikten yararlanılmıştır. Motifin yapımına ilk olarak yan yana 9 tane eşit boyda pırpırın sıralanması ile başlanmıştır. Sonraki sırada birer pırpır atlayarak köprüler oluşturulmuştur. Son sırada bu köprülerin içine düğümler atılıp doldurularak motif tamamlanır.

Kaynak: https://youtu.be/W_F3YVAYzdU

Anlatımlı Yeni Çıtı Pıtı İğne Oyası Örneği Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı