Anlatımlı Çift Katlı Çeyizlik Lif Modeli

Çift Katlı Çeyizlik Lif Örneği
Çift Katlı Çeyizlik Lif Örneği

İstek alan başka bir yeni lif modeli ve yapılışını daha paylaşıyoruz. Oldukça şık bir tasarım olduğunu belirtelim. Altıgen bir tasarıma sahip. Banyo lifi adından da anlaşılacağı üzere iki kattan meydana gelmiş. İlk önce resimde görülen puf çiçekli kısım sonra dilimli kısım kenar oyası ile birlikte örülmüş ve birbirlerine dikilmişler. Özetle bu katlı puf çiçekli lif modeli iki ayrı lifi bünyesinde barındırmış.

Görüntü olarak biraz karışık gibi görünse de yapılışı o kadar da zor değil. Kolay bir yapım zorluğu bulunuyor. Yapımında 7 numara tığ, iğne iplik, makas, renkli inciler kullanılmış.

Çift Katlı Çeyizlik Lif Modeli
Çift Katlı Çeyizlik Lif Modeli

İlk kata, bir tane puf çiçek etrafına beyaz iple ağ şeklindeki örneğin yapımı ile başlanmış. Tırabzan, zincir ve fıstıklarla bu şekil verildikten sonra da ortası incili puf çiçekler kenarlarına iliştirilmiş. İlk kat bu şekilde örülmüş.

İkinci kat için de yıldız tekniği ile örülen fıstıklardan oluşan altıgen formunda dilimli bir taban yapılmış. Ardından bu kata da kenar oyası olarak örümcek tepesi renkli fıstıklar çalışılmış.

Son olarak örülen bu iki kat birbirlerine iğne iplikle dikilerek çift katlı çeyizlik lif modeli ortaya çıkarılmış.

Kaynak: https://youtu.be/LoXKM3SiPB0 (Sibelle Örgü)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı