Anlatımlı Boncuklu Laleler Örgü Modeli

Boncuklu Laleler Örgü Örneği
Boncuklu Laleler Örgü Örneği

Hem kendinize hem bebeklerinize çok güzel örnekler çıkarabileceğiniz boncuklu laleler örgü modeli yapımını inceleyeceğiz. Bu modelde örülen lale motiflerine çok güzel boncuklar eklenmiştir. Bu tarz boncuklu örgü modelleri ile harika bebek yelekleri, hırkalar ve kazaklar örebilirsiniz.

Bu örnek Elit Baby orta kalınlıkta bir ip ile 3 numara şiş kullanılarak örülmüştür. Örgü bittikten sonra da süsleme amaçlı lale motiflerinin ortasına resimde görülen boncuklar ilave edilmiştir. Boncukları ilave edip etmemek size kalmış. Ancak bu modeli de oldukça şık gösterdiği de bir gerçek.

Şişle Boncuklu Laleler Örgü Modeli Diyagramı
Şişle Boncuklu Laleler Örgü Modeli Diyagramı

Şişle Boncuklu Laleler Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Lale örgü modeli 14 ilmek ve katları +3 ilmekten oluşmaktadır. Videolu anlatımı da bulunmaktadır. Küçük bir örnek üzerinden lale motiflerinin nasıl kurulduğu ayrıntılı bir şekilde gösterilmiştir.

Boncuklu Laleler Örgü Modeli
Boncuklu Laleler Örgü Modeli

Zaten tekrarlayan bir örgü modeli olduğu için tek bir lale motifi yapımı üzerinden anlatımı yapılmıştır. Bunun için de şişe 15 ilmek atılarak modelin kurulumuna başlanmıştır.

Buna da Göz Atın: Şişle Haroşalı Çamlar Örgü Modeli Yapılışı

Yapımında ters örgü, düz örgü gibi tekniklerin yanı sıra ilmekleri birlikte düz örme gibi teknikler de kullanılmıştır. Bu işlemler örgünün düz yüzünde gerçekleştirilmiştir. Ters yüzünde ise görüldüğü gibi örülerek boncuklu laleler örgü modeli kurumu bitirilmiştir.

Boncuklu Laleler Örgü Modeli Videolu Anlatımı

Kaynak: https://youtu.be/VmFs_Idl5y0 (Örmeye Değer)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı