Anlatımlı Basamaklı Kare Lif Modeli

Anlatımlı Basamaklı Kare Lif Modeli
Anlatımlı Basamaklı Kare Lif Modeli

Şu ana kadar siz değerli takipçilerimize birbirinden farklı kare lif modelleri paylaştık. Bu seferki de onlardan farklı olmayacak. Basamaklı mı dersiniz merdiven mi dersiniz onu sizlere bırakıyoruz. Ancak gerçekten çok güzel bir lif modeli olduğunu da belirtmeden geçemiyoruz.

Basamaklı kare lif modeli farklı bir tasarım olması yanında farklı lif tekniklerinin de bir arada kullanıldığı bir model olmuş. Basamaklardan birinde fıstıklar kutucuklu lif tekniği ile örülürken, diğerinde kutucuklu lif tekniği uygulanmış.

Anlatımlı Basamaklı Kare Lif Örneği
Anlatımlı Basamaklı Kare Lif Örneği

Tasarım açısından bahsedeceğimiz diğer hususlar da şöyle. Basamaklardan her biri farklı teknikle örülürken yine farklı iki yeşil tonundaki lif ipi ile örülmüş. Ayrıca bir köşesine de beyaz ve açık yeşilin kombinasyonu ile ortası inci boncuklu güzel bir yaprak motifi iliştirilmiş.

Kenar oyası da üç fıstığın bir arada toplanması ile oluşan bilindik bir kenar oyasıdır. O da yeni kare lif örneğine ayrı bir şıklık katmış. Pamuk Lifler youtube kanalının kendi tasarımı olan bu banyo lif modeli için kendilerine bu modeli bizlere kazandırdığı için teşekkür ediyoruz.

Kaynak: https://youtu.be/fxx2g_WKPPg (Pamuk Lifler)

Kare basamaklı lif modeli için yeni bir video daha yayınlandı. Bu videoda da kare lifin üzerini süsleyen yaprak motifinin nasıl çalışıldığı anlatılmaktadır. Hemen aşağıya paylaşıyoruz. Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin.

Kaynak: https://youtu.be/cYGfrHxKHY8 (Pamuk Lifler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı