Anlatımlı Ajurlu Damlalar Örgü Modeli

Anlatımlı Ajurlu Damlalar Örgü Modeli
Anlatımlı Ajurlu Damlalar Örgü Modeli

Bayan yelekleri ve bebek yelekleri için şişle örülen ajurlu damlalar örgü modelinin yapılışını paylaşacağız. Bu model ile hem yazlık hem de kışlık örgülerinizi örebilirsiniz. Kullandığınız ipe bağlı olarak yazlık yelek ve süveter örebileceğiniz gibi, kış için de bebek yelekleri ile birçok bebek örgüler örebilirsiniz. Özetle kullanım alanı çok geniş bir örgü modeli ve yapılışından bahsedeceğiz.

Yeni örgü modeli olan ajurlu damlaların motiflerinin kurulumu 5 ilmek ve 8 sıradan oluşuyor. Örneğin videolu anlatımı 3,5 numara şişle ve normal kalınlıkta bir bebek ipi ile yapılıyor. Sadece 2 motif üzerinden örneğin kurulumu anlatılıyor.

Anlatımlı Ajurlu Damlalar Örgü Örneği
Anlatımlı Ajurlu Damlalar Örgü Örneği

İki motif için 10 ilmek, 4 tane ek ilmek, 2 tane de kenar ilmek olmak üzere toplamda 16 ilmek atılarak başlanıyor. Ajurlu damlalar örgü modeli hem düz hem de ters tarafta kuruluyor.

Düz ve ters örgü teknikleri ile örülüyor. Örneğin yukarı doğru devamı için bu 8 sırasının tekrarı yapılması gerekiyor.

Kaynak: https://youtu.be/pk97-mMT0lA (Gönülden Örgüler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı