Ananas Desenli Bez Ayakkabı Boyama

Bez Ayakkabı Boyama

Bez Ayakkabı Boyama

Bir nevi yaza hazırlık olacak bu kendin yap bez ayakkabı boyama uygulaması farklılık arayanların oldukça hoşuna gidecek. Evinizde kullandığımız beyaz renkli bez ayakkabılarınız duruyorsa ve bir değişiklik yapıp o ayakkabılara bambaşka bir tarz katmak istiyorsanız bu proje tam size göre olacak. Kolay bir uygulama olacağı için fazla zamanınızı almayacak. Elinizdeki imkanlarla fazla masraf yapmadan bez ayakkabınızı farklı bir kimliğe büründürebileceksiniz. Proje bittiğinde artık elinizde yaz için ananas desenli harika bir bez ayakkabı olacak.

Ananas Motifli Bez Ayakkabı Boyama İçin Malzemeler

Bu kolay ananas desenli bez ayakkabı boyama işi nasıl yapılır diye meraklanıyorsanız ilk aşamada gerekli olacak malzemeleri hazır etmelisiniz. Peki bize ne tür materyaller gerekecek. Hemen açıklıyorum.

  • Beyaz kanvas bez ayakkabı
  • Kumaş boyama kalemleri (sarı, turuncu, kahverengi, med,yeşil ve açık yeşil renklerinde)
  • Kaybolan mürekkepli kalem

Ananas Desenli Bez Ayakkabı Nasıl Boyanır?

tasarım için kılavuz çizgileri

tasarım için kılavuz çizgileri

Malzemeleri saydıktan sonra hemen yapımına başlayalım. İlk etapta kaybolan mürekkepli bir kalem ile bez ayakkabının üzerine çizeceğimiz ananas desenleri çizelim. Daha sonrasında çıkarmak için silinebilir bir kalem kullanmanız önemlidir. Resimde görüldüğü gibi desenlerinizi belli bir kombinasyonda çizmelisiniz. Bu görsellik açısından ortaya iyi bir desen çıkarmanızı sağlayacaktır.

ananas gövdesini boya

ananas gövdesini boya

Ana bölümleri sarı renk kumaş boyama kalemi ile hafifçe doldurarak ananası boyamaya başlayın.

ananas kabuklarını çiz

ananas kabuklarını çiz

Daha sonra küçük kahverengi kumaş boyama kalemi ile ananasın kabuk desenlerini oluşturmak için ufak “v” ler çizin.

ananas yapraklarını boya

ananas yapraklarını boya

Ananasın yapraklarını yeşil renk kalem ile çizin, sonra açık yeşil ile vurgulayın.

ayakkabının tümüne yay

ayakkabının tümüne yay

Bütün ayakkabıyı ananas desenleri ile örtün.

kılavuz çizgilerini sil

kılavuz çizgilerini sil

Kendin yap uygulaması bez ayakkabı boyama işlem adımlarımızda ayakkabının diğer çiftine geçiyoruz. Diğer ayakkabı için de tasarımlarınızı önceden ilk ayakkabı da olduğu gibi önceden kaybolan mürekkepli kalem ile hazırlayın. Tasarımları ilk ayakkabıya olabildiğince benzer tutmaya çalışın. Ayakkabının diğer tekine göre simetrik çalışın. Böylece ayna görüntüsü elde edersiniz. Daha güzel bir görüntü elde edersiniz.

ananas desenli bez ayakkabı

ananas desenli bez ayakkabı

Kaybolan mürekkepleri nemli havlu ile çıkarın. Hepsi bu kadar! Şimdi bu yaz giymek için süper sevimli ayakkabılarınız var.

Bir önceki yazımız olan Kendin Yap Halka Tutacaklı Çanta Yapımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir