Analı Kızlı Pullu Olimpiyat Oyası Nasıl Yapılır

Analı Kızlı Pullu Olimpiyat Oyası
Analı Kızlı Pullu Olimpiyat Oyası

Daha önceden paylaştığım bir analı kızlı pul ile yapılan tığ oyasının bir başka modeli ile karşı karşıyayız. Bu sefer aynı pullarla olimpiyat sembolüne benzer bir motif örülmüş. Gerçekten de yazma kenarında oldukça şık durmuş. Ben de bu yeni tığ oyası örneğinden sizlerin de haberi olmasını istedim.

Resminden de görebileceğiniz gibi her bir motif bir olimpiyat sembolünü andırmaktadır. Analı kızlı pulların büyük olanlarından 3 tanesi kullanılarak meydana gelmiştir. Yapımı kolay tığ oyalarından biridir. Yazma kenarı motifleri analı kızlı pullar içerisinde pimpirikler örülerek oluşturulmuşlardır.

Analı Kızlı Pul İle Olimpiyat Oyası Yapımı

Analı kızlı pullar, 22 numara tığ ve leylak marka ip ile olimpiyat kenar oyasını işlemeye başlıyoruz. Tığ batımızı yapıyoruz ve ilk pulu tığ batısına sabitliyoruz. Toplamda 7 kez 4 zincir çekip pulun içine kapatıyoruz.  İkinci pulu alıp oyanın devamına 1 zincir ile sabitliyoruz. Yine bu pulun içine de ilk pul da olduğu gibi 7 kez 4 zincir çekip kapatıyoruz. Aynı işlemi üçüncü pul için de yapıyoruz. İki zincir çekip aşağıdan çıkış yaptığımız aynı tığ batısının yuvasına sık iğne ile kapatıyoruz. Artık analı kızlı pul oyamız tamamlanmıştır.

Ardından iki motif arası için tığ batılarına iki zincir çekip kapatarak ilerliyoruz.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı