Analı Kızlı Pul Oyası Yapılışı

Analı Kızlı Pul Oyası Yapımı
Analı Kızlı Pul Oyası Yapımı

Pul kullanarak yapılan oyalar, gerçekten diğer yazma kenarı oyalarına göre daha ihtişamlı duruyorlar. Bu durumdan dolayı da genç kızların çeyizlik oyaları içerisinde daha fazla yer buluyorlar. Analı kızlı pul oyalarını da bunlardan sayabiliriz. Bu oyalarla ilgili birçok videolu oya yapımı bulunuyor. Onlardan biri de bu konumda anlatacağım farklı bir modeli olan analı kızlı pul oyası olacak.

Daha önceki konularımda da bu tip oya örnekleri paylaşmıştım. Bunun için analı kızlı pul olimpiyat oyası yapılışına da bakabilirsiniz. Ancak bu pullu yazma kenarı örneği yeni pul oyası modelleri içerisinde yer almaktadır. Bu yüzden de size hemen aktarmak istedim.

Analı Kızlı Pul Oyası Örneği Yapımı

Tren yolu oya örneğinde olduğu gibi bu oya modeli de sıranın bitiminde geriye doğru giden bir oya modelidir. Tuhafiyelerden kolaylıkla temin edebileceğiniz analı kızlı pullarla örülmektedir. Yine bu örneği de yapım zorluğu olarak kolay tığ oya modelleri arasına dahil edebiliriz.

Yeni Analı Kızlı Pul Oya Örneği
Yeni Analı Kızlı Pul Oya Örneği

Tığ batısını sürekli 2 zincir çekerek biraz ara verip kapatarak ördükten sonra ipi koparmıyoruz. Çünkü geri dönüp devam edeceğiz. Tığ batısı bitiminde 2 zincir çekip tığımıza önce bir küçük pul ardından bir de büyük pul alıyoruz. Zincirleri bu pulların arasından girerek kapatıyoruz. Dört zincir çekip başına 2 kez sardıktan sonra pulların deliğinden tekrar giriyoruz ve tırabzanlarımızı örüyoruz. Analı kızlı pul oyasının tersini döndürüp tığ batısından bir kutucuk atlayıp ikinciye kapatıyoruz. Bir zincir çekip ön yüze tekrar dönüyoruz. Yapmış olduğumuz tırabzanın arasına girerek 5 tane sık iğnesi yapıyoruz. Bir zincir çekip 2 tane daha tığa pul alıp aynı şekilde tüm yazma kenarı boyunca örüyoruz.

Tüm sıraları anlatıldığı şekilde yaparsanız bir problem yaşamazsınız ve analı kızlı pul oya örneğini siz de yapabilirsiniz.

Bundan sonra da video anlatımlı pul oyaları modelleri için siteme sık sık uğrarsanız yeni modelleri görebilirsiniz. Detaylı anlatımı için aşağıdaki analı kızlı pul oyası nasıl yapılır video sunumunu izleyerek daha kolay yapabilirsiniz.

Analı Kızlı Pul Oyası Video:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı