Analı Kızlı Pul Oyası Nasıl Örülür

Analı Kızlı Pul Oyası Nasıl Örülür
Analı Kızlı Pul Oyası Nasıl Örülür

Sizlere uzun zamandır yeni pul oyası modelleri paylaşmıyordum. O yüzden çok beğendiğim ve kendim de yaptığım analı kızlı pul oyası örneğini sizlerin beğenisine sunmak istedim. Hem yazılı hem de pul oyası nasıl yapılır video anlatımı ile bu güzel oyayı inanıyorum sizler de yapabilirsiniz. İster kendinize isterseniz bir tanıdığınızın ya da kızınızın çeyizliğine bu güzel pul oyası çok yakışacaktır.

Eğer daha değişik pul oyaları arayışı içerisinde iseniz iğne ile yapılan pul oyası modeli de ilginizi çekecektir.

Analı Kızlı Pul Tığ Oyası Malzemeleri

  • Analı kızlı pullar (Tuhafiyecilerden temin edebilirsiniz.)
  • 22 numara tığ
  • Leylak marka oya ipi

Analı Kızlı Pul Oyası Yapılışı

Oyamız tığ batısının üzerinde iki sıradan oluşuyor. İlk önce tığ batısını yapıyoruz. Ardından ilk sırada pullu zincirlerimizi örüyoruz. Tamamladıktan sonra ikinci sırada pimpirikleri örüp oyayı bitiriyoruz.

Analı Kızlı Pul Oyası Yapılışı
Analı Kızlı Pul Oyası Yapılışı

İlk Sıranın Yapılışı

İpimizi tığ batısına sabitleyip 8 zincir çekiyoruz. Sonra tığa bir büyük pul ve bir de küçük pul takıyoruz. İpi tığ yardımı ile pulların deliklerinden geçiriyoruz ve sık iğne ile kapatıyoruz. Tekrar 8 zincir çekiyoruz ve aşağıdan iki tığ batısı atlayıp üçüncüye girip kapatıyoruz.

Yukarıda anlatıldığı üzere ilk sıramızı bu şekilde tamamlıyoruz.

İkinci Sıranın Yapılışı

İlk sıradaki pullardan büyük olanın içine tığ ile girip ipimizi sabitliyoruz. Dört zincir çekip kapatıyoruz. Bu işlemi 8 defa tekrarlıyoruz. Araya 3 zincir çekip bir sonraki zincirin üstündeki büyük pula ipimizi kapatıyoruz.

Bu işlemi sıradaki diğer büyük pullara da yukarıda anlatıldığı gibi tekrarladığımızda analı kızlı pul oyası hazır hale gelecektir.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı