Ana sayfa Kendin Yap Projeleri Ampulden Kardan Adam Yapımı

Ampulden Kardan Adam Yapımı

65
0
PAYLAŞ
Ampulden Kardan Adam
Ampulden Kardan Adam

Merhaba arkadaşlar; sizlere bu çalışmam da ise ampulden kardan adam yapımını göstereceğim. Çocukların özellikle de yaşı küçük çocuklarınızın oldukça çok hoşuna gidecek bir çalışma olacaktır. Malzemelerimiz gayet kolay olup resimlerden keşfederek kolayca bulabileceğiniz türdedir. Ampulden kardan adam, eviniz için de güzel bir dekor oluşturabilir. Çeşitli dekorlar evlere harika bir görünüm katabiliyor. Evinizin dekorunu güzelleştirmenizi sağlayacak kardan adam ürünü, evde işe yaramayan ampullerle yapıldığında daha bir harika görünmektedir. Dilerseniz hemen bu çalışmanın nasıl yapıldığına geçelim.

Öncelikle ilk resimdeki gibi tutkalı küçük bir kaba boşaltıyoruz. Devamında ikinci resimdeki gibi fırçamızı tutkala sürüyoruz ve üçüncü resimdeki gibi ampulün etrafına sürmeye devam ediyoruz. İyice tutkalı ampule yedirince resim dörtteki gibi bir hal alacaktır. Resim altıdaki gibi ampulün etrafına parlayan simlerden döküyoruz. Daha sonra ise resim yedideki gibi bir ispirtolu kalemle oyuncak kardan adamı oluşturacak yüz ifadesini yapıyoruz. Bunu dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. Aynı zamanda resimdekinden de ilham almanız mümkün olacaktır. Resim sekizdeki gibi siyah noktalara tek bir turuncu burun noktası eklemeliyiz. Dilerseniz resim dokuzdaki halinden ilham alarak işlemleri devam ettirebilirsiniz. Zaten dikkat ettiğinizde gözler için iki iri nokta yapıyoruz. Bir altına yana doğru turuncu kalemle çizgi yapıp burnunu oluşturuyoruz. Daha sonra ise beş tane ağız yapacak şekilde nokta koyuyoruz. Alta doğru ise kardan adamın giysisinin düğmelerini oluşturacak şekilde noktaları üç ya da dört adet olarak koyabilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra ise resim on birdeki gibi küçük ağaç dallarının kollarını oluşturmak için ampule tutkallıyoruz. Resim 11 ile resim 12’de yapımını rahatlıkla görebilirsiniz. Süsü tamamlamak için işlemlerin devamında ise iki dal ucuna düğüm atacağımız ipi üst kısımdan da düğümlüyoruz. Bütün işlemlerimiz tamamlandığında ise ana resimdeki gibi süslü ampulden yapılma kardan adamımız hazır olmuş olacaktır. Ana resimdeki gibi üç adet yaptım ve altlarına da süslü renkli mumluklardan koyup daha da güzel görünüm oluşmasını sağladım.  Oldukça basit malzemelere sahip bu kardan adamı, dilerseniz çocuklarınızla beraber de yaparak o anların keyfini çıkarabilirsiniz. Farklı bir kendin yap çalışmasında görüşmek üzere iyi günler dileriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here