Amigurumi

Amigurumi’ye Nasıl Başlarım

Amigurumi hakkındaki bu yazımızda öncelikli olarak bilinmesi gerekenler hakkında sizlere bilgiler vermek istedik. Bu yazımızda amigurumi teknikleri nelerdir hakkında, öğrenebileceğiniz püf noktaları hakkında bilgileri bu yazımızda görüyor olacaksınız. Öğrenmeye geçmeden önce çoğu internet sitesinde görünen o bazı işaretlerin ne anlama geldiğini söyleyelim.

Amigurumi işaretleri:
V : Artırma

X : Sıkı iğne

Flo : Ön ilmek

Zn : Zincir

Blo : Arka ilmek

Cc : İlmek kaydırma

Sh : Sihirli halka

T : Trabzan

A veya ^ : Eksiltme

W : 3’lü artırma

TV : Trabzan artırma

Amigurumi’nin püf noktası aslında terimlerdir ve terimler sayesinde çok kolay şekilde sizlere internet ortamında sunulmuş bir çalışmayı sizde yapabilirsiniz. Amigurumi kendin yap çalışmalarına başlayacaklara artık bizim sayfamızı takip etmelerini öneririm. Sık şekilde artık adresimizde de çalışmalarda hoşunuza gidecek türleri görebileceksiniz.

Bazı çalışmalarımız resimli anlatımlı amigurumi olacak bazılarında ise videolu anlatımlar göreceksiniz. Aslında kolay öğrenmenin bir diğer yolu ise video anlatımlı amigurumi çalışmalarından geçmektedir. Çeşitli anlatımları gördüğünüzde başlangıç seviyesinde bile olsa bir şeyler yapabileceksiniz.

Sizlere bu yazımda birde iki tane şema vermiş olacağım. Bu şemalara bakarak da yol bulabilir nasıl ilerlemeniz gerektiğini daha doğrusu şekillerin daha açık şekilde ne anlama geldiklerini de kolayca çözebilirsiniz. Aslında o kadar da zor olmayan amigurumi çalışmalarına sizde bu yazımızdaki bilgileri kullanarak rahatça her türde amigurumileri rahatça yapabilirsiniz.

amigurumiye-nasil-baslarim (3)
amigurumiye-nasil-baslarim (1)
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı