Amigurumi Tırtıl Yapımı

amigurumi tırtıl

Çocuklarımızın sağlıklı oyuncaklarla oynayabilmesi ve etrafta gerek ucuz fiyatlarla gerekse de pahalı fiyatlarla bizlere satılan kanserojen maddeleri içinde barındıran oyuncaklardan kurtarmak adına kendimiz evde amigurumi oyuncaklar yapabiliriz. Sizlere bu yazımızda yapımı oldukça basit olan amigurumi tırtılı nasıl yapılacağını anlatacağız.

Amigurumi oyuncaklar hem oldukça sağlıklı hem de fiyatı ile de her aile için güzel bir seçenek. Basit örgü teknikleri ile yapılan amigurumi oyuncaklar sizlerin çocuğunuzla aranızda farklı ve özel bir bağ kurmanızı da sağlar. Amigurumi oyuncakları yapmak için birkaç renk ip, tığ ve şiş gereklidir. Bunun dışında amigurumi oyuncağınızı renklerdirmek ve onu daha da özel bir hale getirmek için birkaç aksesuarda alabilirsiniz.

El işi becerisi çok düşük olan kişiler ise amigurumi oyuncak satan sayfalardan ya da kendi evinde yapıp çevresine satarak az da olsa ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen ev hanımlarından alabilirsiniz. Hem bu sayede çocuğunuza istediğiniz gibi organik oyuncak almış olursunuz hem de bu işi yaparak para kazanmak isteyen kadınlara destek olmuş olursunuz.

Amigurumi tırtıl yapımı için gerekli malzemeler;

– Ana gövde için iki yumak yeşil iplik

– 7 adet istediğimiz renklerde birer yumak iplik

– 2 numara tığ

– 3,5 numara şiş

 Amigurumi tırtıl nasıl yapılır;

Amigurumi tırtılımızı yaparken önce kafa kısmından başlarız. Kafa kısmı ana rengimiz olan yeşil iplikle örülür.

– Göz kapağı, göz, burun, ve anten kısmı örüldükten sonra kafa kısmıyla birleştirilir.

– Renkli bölüm dediğimiz tırtılımızın orta kısmı aldığımız renkli ipliklerle örülür.

– Daha sonra gövdenin ön ve arka parçası yapılarak tırtıl birleştirilir.

Tüm bu işlemlerin sonunda amigurumi tırtılımız kullanıma hazır bir hale gelir.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Mor Baykuş Yapımı başlıklı makalemizde amagurumi, amagurumi baykuş ve amagurumi mor baykuş hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir