Amigurumi Sevimli Kırmızı Arı Yapılışı

sevimli arı amigurumi kapak
sevimli arı amigurumi kapak

Arı Maya karakteri hepimizin küçüklüğünde hayran olduğu karakterlerden biridir, bu yazımızda sizler ile birlikte Amigurumi sevimli arı yapılışı hakkında bilgiler aktaracağız. Artık büyüdünüz ve oyuncaklar ile oynama dönemini geçtiniz mi? Bu yazıyı okuyorsanız eğer artık çocuğunuz için oyuncak yapmaya karar aldınız demektir. Çocuğunuzun hayran olduğu çizgi film karakterin kendi el emeğinizle yapıp onu mutlu edebilirsiniz. Öyleyse artık konumuza geçelim ve hep beraber Amigurumi sevimli arı yapılışından bahsetmeye başlayabiliriz. Amigurumi aslında bir anlamda 3 boyutlu el örgüsü oyuncaklar yapmak için kullanabileceğiniz en iyi seçeneklerden biridir. Bu yöntemi yaparak çocuklarınızın oyuncak ihtiyaçlarını karşılayabilir, hem de çocuklarınızı mutlu edebilirsiniz. Amigurumi sevimli arı yapılışına başlamadan önce aşağıda belirttiğimiz olduğumuz malzemeleri hazırlamanızda fayda var. Amigurumi sevimli arı yapılışı için gerekli olan malzemeler şu şekildedir;

  • Sarı ya da Siyah renk Alize Softy ip ( tercihe göre başka renkte olabilir )
  • Bacakları için vidalı aparat
  • İşaretleyici
  • Plastik ayaklar
  • Tığ
  • Elyaf

Amigurumi Arı yapılışına için öncelikli olarak ellerinden başlayabilir, sağ el ve sol eli tamamladıktan sonra malzemelerimiz içerisinde olan vidalı aparatı kullanarak içerisini elyaf pamuk ile doldurmamız yeterlidir. Daha sonra ayaklarını yapabilirsiniz. Ellerine yapmış olduğunuz işlemleri ayakları içinde kullanarak sırayla yapabilirsiniz.

Amigurumi arı yapılışı açıklamalı olarak anlatımı

Ellerini ve ayaklarını tamamladığımıza göre, bu sefer de arının gövdesini tamamlamamız gerekiyor. Gövdesini de tamamladıktan sonra kol ve bacaklarını birleştirip bütün hale getirmemiz gerekiyor. Elleri yapıp ayakları da tamamladıktan sonra, sıra gövdeyi bitirip artık en son işlem olan başını tamamlayıp süslemek kalıyor. Bütün bu süreçten sonra sevimli arının gözlerini de takarak amigurumi sevimli arı oyuncak artık çocuğunuzun kullanımı için hazır olacaktır.

Yaparken en az çocuğunuzun aldığı keyif kadar sizde büyük keyif alacaksınız. Hem hobi olarak eğleneceğiniz, hem de çocuğunuza doğal bir oyuncak vererek içinizin rahat olacağı güzel bir uğraştır. İstediğiniz renk ve ölçülerde oyuncaklarınızı tasarlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı