Amigurumi Pembe Panter Oyuncak Yapımı

Amigurumi Pembe Panter Oyuncak
Amigurumi Pembe Panter Oyuncak

Bildiğiniz gibi günümüzde çocuklar daha çok yeni güncel çizgi filmleri izleyip o çizgi film karakterlerini biliyor. Bir zaman zararsız olmayanlarından almaya başlarsınız ve çocuğunuz onunla oynar. Ama daha sonra her zaman olduğu gibi çocuklar kısa sürede sıkılıyorlar ve yeni oyuncak arama girişimine başlanıyor. Çünkü eğer çocuklarınız bu oyuncaklarla oynamaz ise büyük ihtimalle teknolojik aletlere yönelecektir. Bu durumun olmasını kimse istemeyeceği için doğal olarak yeni oyuncak arayışına geçiyor.

Bu arayış yerine amigurumileri deneyebilirsiniz. Bildiğiniz gibi pembe panter daha çok bizim zamanlarımızda izleniyor ve seviliyordu. Bu yüzden çocuklar pek fazla tanınıyor. Çocuğunuza zararsız olan amigurumi pembe panterlerinden kolayca yapabilirsiniz. Bu oyuncağın en güzel yeri de rengi oluyor. Eminim amigurumi pembe panterini çok seveceklerdir.

Amigurumi Pembe Panter Yapımında Gerekli Malzemeler: 

– Bir adet pembe,bir adet beyaz ip,
– İki buçuk numara tığ,
– 13 mm kedi gözü ve 12 mm pembe renkli vidalı üçgen burun,

Amigurumi Pembe Panter Nasıl Yapılır? 

Amigurumi pembe panter yapımında kullanılan örgü şekilleri şunlardır; zincir, sık iğne, tekli trabzan, 2’li trabzan.
– Amigurimi pembe panter yapımında öncelikli olarak ön patiler ardın da arka patiler yapılarak bedene dikilmek üzere hazırlanırlar.
– Pembe panterin bedeni yapılmaya başlanır. Beden yapıldıktan sonra pembe panterin ön ve arka patileri bedene dikilir.
– Daha sonra boyun, kafa, kulaklar, yanaklar, kuyruk ve mide yapılıp dikilmek üzere hazırlanır. Kulaklar ve yanaklar kafaya dikildikten sonra kuyruk bedene dikilir. Mide parçası bedenin ön kısmına dikilir. Burun ve gözlerde kafaya yapıştırılır.

İşte bu amigurumi pembe panterin yapımı oldukça basit. Bu oyuncak ile çocuğunuz çok güzel vakit geçirebilir sizde rahatlıkla işinize odaklanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı