Amigurumi Oscar Köpek Yapılışı

amigurumi oscar köpek

Evde kolayca amigurumi oyuncak Oscar köpek yapılışı ile ilgili paylaşacağımız bu yazıdaki çalışma aracılığıyla sizde kolay bir şekilde evde amigurumi oyuncak Oscar köpek yapabilirsiniz. Amigurumi yani diğer ismi ile örgü oyuncak hem oldukça sağlıklı ( piyasada ki birçok oyuncak kanserojen madde içerdiği düşününce ), hem de çalışma bittiğinde ortaya inanılmaz güzel bir oyuncak modeli çıkmaktadır. Yaparken de çok eğleneceğiniz bir hobi olarak da değerlendirebilirsiniz aslında. Bu sayede çocuklarınız hem sağlıklı bir şekilde eğlenecek hem de sizin içiniz rahat edecek. Hem de amiguruminin daha değişik oyuncak modellerini yaparak da onları daha çok mutlu edebilirsiniz. Şimdi malzeme listemizi paylaşalım;

  • Uygun renklerde ( tercihinize göre istediğiniz renkler olabilir) örgü ipleri
  • Tığ
  • Makas
  • Köpek için plastik gözler
  • Tel
  • Doldurmak için elyaf

Kafaya başlamak için sihirli halka ile işleme başlıyoruz. 1. Sıranın olduğu yere 6 sık iğne doldurulur. Yine aynı şekilde her sırada 6 artırma yapılıp 10. sıranın sonunda 60 sık iğneye varılır. Bu sefer artırma yapmadan 13 sıra yapılır. Bunun üzerine gözler ve anten dikilir, içini biraz doldurulup gözler yerleştirilir. Şimdi artık azaltmalara başlıyoruz. Her sıraya gelindiğinde 6 azaltma yaparak 24 sık iğne kalana kadar azaltma yapmaya devam edilir. Artık başka bir renge geçilir. Yine aynı şekilde her sırada 6 artırma yaparak 48 sık iğne oluncaya kadar çoğaltılır. 9 sıra örülüp ve artık azaltmaya geçilir. 18 sık iğne oluşana kadar azaltmaya devam edilir. 2. yuvarlağın olduğu yerden 10 sık iğne ortaya çıkartılıp kollar örülmeye başlanır. Kol 25 sıra oluşturulur, 4. Yuvarlak için yine başka bir renge geçilir, her sırada önce 6 artırma yapılıp 30 sık iğneye varılır. 5 sıra örülüp her sırada yine önce 6 azaltma yapılıp 6 sık iğne oluncaya kadar azaltılır. Amigurumi Oscar köpek içini doldurduktan sonra artık hazır. Gözlerini üzerine dikip ve istediğimiz gibi süsledikten sonra karşınızda bir görsel şölen bulacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Bahçıvan Oyuncağı Yapımı başlıklı makalemizde amigurimi bahçıvan yapımı, amigurimi oyuncak ve Amigurumi oyuncaklar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir