Amigurumi Kukla Yapımı

Çocuklarımız için kendiniz hazırlayacağınız harika ve çok pratik özel oyuncaklara bir yenisini daha eklemek istedik. Özellikle çocukların hayal güçlerini geliştirecek olan farklı ve değişik el yapımı kukla seçeneği sizin kadar onlarında heyecanlanmasını sağlayacaktır. Bu özel oyuncaklar ile harika konuları işleyen küçük kukla şovları yapabilir, hem eğlenerek hem de öğrenmelerini sağlayabilirsiniz.

Onların hayal gücü inanılmaz derece de geniştir. Bu neden ile onların iç seslerini dışa aktarabilmelerine yarayacak olan bu özel oyuncaklar, harika sonuçları alabileceğiniz çok farklı alternatiflerdir. Çocuklarınız ile birlikte yapabileceğiniz el yapımı kukla onların yaratıcılıklarını ve el becerilerini de geliştirecektir. Ayrıca kendileri de işin içinde olduklarından daha zevkli şekilde katılımcı olacaklar, bunun yanı sıra yapılan oyuncağa çok daha fazla saygı duyacaklardır. Bu özel çalışmaları istediğiniz kumaşlardan ya da evinizde ki çoraplardan da yapabilirsiniz.

Çok farklı bir uygulama olmamak ile birlikte öncelikle sizlere fikir verebilmesi için farklı alternatif kuklaları da paylaşmak istedik. Özellikle farklı cinsiyetlerde ve karakterlerde yaratacağınız bu hoş el yapımı kukla aktivitesi, tahmininizden çok daha verimli olacaktır. Arkadaşları ile ya da sizinle harika gösterilere hevesli olan çocuklarınız için bu çok hoş ve ilgi çekici oyuncakları onlar ile birlikte yapabilmek için hemen aşağıda ki talimatları izleyebilirsiniz.

Çoraptan Kukla Yapmak için gerekli olan malzemeler; elbette ki yapacağınız sayı kadar çoraba ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca makas, bir kukla şablonu, ipler, hazır oyuncak gözleri, kumaşlar ve düğmelerden yararlanmanız yeterli olacaktır. Bu yaptığımız konuya sadık kalmak zorunda değilsiniz. Evinizde ki malzemeler ile yapabileceğiniz harika bir kukla her geri dönüşümü tetikleyecek hem de özel sonuçları almanızı sağlayacaktır.

amigurumi bebek yapımı video

amigurumi bebek kol yapımı

amigurumi bebek yapımı anlatımlı

amigurumi kolay bebek yapımı

amigurumi parmak kukla yapılışı

 

amigurumi örgü bebek yapımı

amigurumi bebek yapımı derya baykal

Evet, işte bu kadar hoş ve şık kuklaları sizler de yapabilirsiniz. Ayrıca çocuklarınız için harika oyuncak yapabileceğiniz kukla fikirlerimize de göz atabilirsiniz.

amigurumi nasıl yapılıyor

amigurumi bebek yapımı derya baykal

 

Bir önceki yazımız olan Kartondan Çocuklarınız İçin Oyuncak Yapımı başlıklı makalemizde kağıttan oyuncak yapımı, kağıttan oyuncak yapımı resimli ve kağıttan oyuncak yapımı resimli anlatım hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir