Amigurumi Kalp Yapmak

amigurumi kalp nasıl örülür
amigurumi kalp nasıl örülür

Merhaba sevgili bayanlar; bu çalışmamda ise sizlere harika amigurumi kalp yapımından söz etmek istiyorum. Sevgiyi anlatmanın en kolay yolu kırmızı bir kalptir. Bende bu sözden hareketle hem kırmızı renk bir kalp yapmak hem farklı renklere de yer vermek istediğim bu amigurumi çalışmamı hazırladım. Kalp yapımlarında malzeme bazen kağıt olabiliyorken bazen ise ahşap malzeme de olabiliyor. Ama sevgiyi her türlü göstermek de mümkündür. Bazen ise bir kalpten kurabiye ile bile gösterebilirsiniz. Örgüden yapılma kalpler de sevgiyi göstermenin en etkili ve güzel yollarından biridir demek istiyorum. Dolu doluya olacak bir kalp yapmak konusunda amigurumi çalışmalarını denemenizi öneririm.

Peki ilk bakışta zor gibi duran amigurumi kalp nasıl yapılır? İşte bu konuda gözünüzü korkutmadan zor bir iş olmadığını hemen söyleyebilirim. Yalnızca elinizde gerekli malzemeleri bulundurup işlem adımlarını takip etmelisiniz. Bu size kısa bir süre içinde amigurumi çalışmanızı tamamlama şansı verecektir. Amigurumi kalp yapımına geçmeden önce sizlere bu çalışmada lazım olacak malzemeleri sıralayalım. Malzemeler; tığ, makas, istenen renkte yün, çöp şiş ve işaretleyici olmalıdır. Tığla amigurumi kalp yapımı için öncelikle sihirli halkasını yapmalısınız. Bunu yapmak için ipi işaret parmağınızın üzerine dolamalısınız. İşaret parmağınıza doladığınız ipin birleşim kısmından sıkı şekilde tutarak, parmağınızı çıkartınca sihirli halka oluşmuş olacaktır.

Sihirli halkanın içini sık iğne şeklinde örerek doldurunuz. Belli aralıklarla bu sık iğne sayılarını artırmalısınız ve azaltmalısınız. Sık şekilde iğnelerle örgüden oluşturacağınız iki parçayı birleştiriniz. Kalbin üst kısmını da bu şekilde oluşturabilirsiniz. Sonrasında ise bu iki parçayı birleştirip devamını getirmelisiniz. Amigurumi kalp modelinde mantık, aslında içi doldurmak yumuşacık modeller elde etmek olacaktır. Bu sebeple kalbi örüp tamamen kapatmadan önce, kalp içerisine mutlaka elyaf doldurmalısınız. Böylelikle içi elyafla yumuşacık olmuş bir kalp elde etmek harika olacaktır. Kalbin iç kısmından geçirilecek çöp şişin uçlarına uygulanacak farklı renkte iple, kalp şekli ve ok yapılmalıdır. Resimli anlatımda da sunduğum gibi işlemleri takip ederek rahatlıkla amigurumi tığdan yapılma kalp tamamlanmış olacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı