Ana Sayfa Amigurumi Amigurumi Kalem Yapmak

Amigurumi Kalem Yapmak

Amigurumi Kalem
Amigurumi Kalem

Selamlar sizlere bu güzel çalışmamda ise amigurumi tariflerimizden biri olan amigurumi kalem yapmak konusunda bilgiler aktaracağız. Amigurumi yapımını çok sevdiğimi de yazıma eklemek isterim. Amigurumi örgü işlerini sevdiğimden bennako pırlanta örmekteyim bu aralar.

Siz dilerseniz elinizde olan herhangi bir iple de bunu örebilirsiniz. Dilerseniz pamuklu ipliklerden de kullanarak örme işlemlerini sağlayabilirsiniz. Orta kalınlıkta olduğu zaman daha şık olacağını önceden belirtmek isterim.

İçine de boncuk elyaf kullanmak daha şık görünmesini sağlayacaktır. Amigurumi modellerde özel göz ve aparatlar çoğu yerde satılmaktadır. Onları dilerseniz sizde örgülerinizde rahatça kullanabilirsiniz.

Malzemeler:

  • Tığ
  • İşaretleyici
  • Elyaf
  • İki renkli ip
  • Makas

Yapımı:

Öncelikle bir tur kadar sihirli halka yapınız ve içine de 6 sık iğne yapınız. Devamında ise 2 tur diğer renge geçerek her ilmeğe iki kez batarak 12 sık iğne yapmalısınız. 3. Turda ise bir ilmeğe tek, 1 ilmeğe iki kez batılmak kaydıyla 18 sık iğne yapınız.

Devamında ise 4. Tur da ilk renge geçerek onu kullanıp arka ilmeklere batarak 1 8 tane sık iğne yapınız. Daha sonra ise 14. turda 18 sık iğne olarak örmeye devam ediniz. 15. tur da ise ikinci renge geçerek sıra sonuna kadar 1 eksiltme yaparak 4 sık iğne uygulayınız. 16. tur da ise 1 azaltarak 3 sık iğne olarak turu tamamlayınız. Doldurmaya başlayabilirsiniz.tur da ise 12 sık iğne olarak öremelisiniz.

18. tur da ise 1 azaltarak 2 azaltarak turu tamamlayıp 9 kadar sık iğne yapınız. 19. tur da ise ilk renge geçerek 1 azaltarak 1 örmeye devam ediniz. 20. tur da ise aynı sayı kadar örüp bitiriniz. Artırma ve azaltma yapmayınız. 17. tur da ise 12 sık iğne olarak öremelisiniz. 18. tur da ise 1 azaltarak 2 azaltarak turu tamamlayıp 9 kadar sık iğne yapınız. 19. tur da ise ilk renge geçerek 1 azaltarak 1 örmeye devam ediniz. 20. tur da ise aynı sayı kadar örüp bitiriniz. Artırma ve azaltma yapmayınız.

amigurumi-kalem-yapmak (2)

amigurumi-kalem-yapmak (3)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here