Amigurumi ile Mor Saçlı Kız Oyuncak Yapımı

mor saçlı kız amigurumi oyuncak

Amigurumi oyuncak yapımında en çok yapılan modellerin başında bebek yapımı gelmekte. Çoğu kişi kız bebek yapımında çok fazla amigurumi oyuncak yaptığından farklı renk ve modellerde amigurumi kız bebekleri yapmakta.

Amigurumi mor saçlı kızı çocuklarınız çok sevecektir. Hem değişik renkte saçı olacağı için dikkat çekici de olur. Bu sayede çocuğunuz teknolojik aletlere yönelmektense bu mor saçlı bebeği tercih edecektir. Bu da onun için oldukça yaralı olacaktır. Hem zararlı teknolojiden uzaklaşmış hemde eğlenmiş olur.

Ayrıca bu mor saçlı bebeğin yapımı sırasında çocuğunuz yanınızda olabilir. Bu sayede yaparken aynı zamanda çocuğunuza renkleri öğretebilirsiniz. Bunu da yaparsanız ayrıca eğitici olur. Artık amigurimi mor saçlı bebeği yapmamanız için hiç bir engel yok.

Ayrıca bu bebekleri birlikte yaptıktan sonra birlikte oynayabilirsiniz de. Oyun sırasında çocuğunuza birlikte değişik şeyler yapabilirsiniz. Eğer çok küçük bir çocuğunuz varsa onunla birlikte uyumasını da sağlayabilirsiniz. Ya da oyun sırasında onun henüz söylemediği kelimeleri bebeğe söyleyin. Bu sayede çocuğunuz dikkatini çeker ve bu kelimeleri dile getirmeye başlar. Ayrıca annesiyle harika bir vakit geçirdiği için çok sevinir.

Amigurumi mor saçlı kız yapımında gerekli malzemeler;

– 9 adet istediğimiz renklerde amigurumi ipliği

– 2 numaralı tığ

– 3,5 numara şiş

– Aksesuar olarakta kordon

Amigurumi mor saçlı kız yapımı;

– Öncelikle baş ve gövde kısmı yapılarak amigurumi mor saçlı kızımızın yapımına başlıyoruz.

– Daha sonra mor saçlı kızımızın kulaklarını yapıp başına dikiyoruz.

– Ardından bebeğimizizn parmaklarını, elini ve kolunu yapıp gövdesine dikiyoruz.

– Ardından kızımızın bacaklarını yapıp gövdesine dikiyoruz.

– Daha sonra tişörtünü yapıp bebğimizin üstüne giydiriyoruz.

– Sırada bebeğimizin ayakkabılarını, saçını ve tulumunu yapmak kalıyor. Bunları da yaparak bebeğimizin yapımını tamamlıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Tırtıl Yapımı başlıklı makalemizde Amigurumi oyuncaklar, Amigurumi oyuncakları ve Amigurumi tırtıl hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

1 Cevap

  1. Birsen dedi ki:

    Hanımefendi o kollar bacaklar vs. yapılınca hangi sıra ile nereye monte edilebileceğini 3 yaşındaki çocuğa söyleyin oda bilir ve tarif eder…Amigurimi şunu bunu yapalım demek;teker teker sıra ve sayılarını vererek yapılan açıklama demektir…Kafayı ördü buraya,kolu ördük şuraya diye bir açıklama olmaz…Hadi olduğunu farzedelim o halde lütfen sayılarını verinde o ekleyin dediklerinizi sizin verdiğiniz sıraya göre ekleyelim zararı yok….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir