Amigurumi Gözler – Amigurumi İp Uçları ve Püf Noktaları

Amigurumi oyuncak yapımında gözler için nakış işlemleri uygulanabileceği gibi hazır satılanlar da kullanılmaktadır. Bazı kesimler Amigurumi gözlerin tamamen güvenli olmadığını belirtseler de şu ana kadar olumsuz bir durumla karşılaşmadığımı belirtmek isterim. Çünkü buz gözler özel kilit mekanizması sayesinde oldukça güvenilir gözlerdir. Kolay kolay açılmazlar. Zaten bu iş için üretilmişlerdir.

Kolaylık olması ve Amigurumi oyuncağınızda daha gerçekçi durması açısından bu tür güvenlikli gözler genellikle tercih edilmektedir.

Amigurumi Gözler Nereden Alınır?

Ben kendi gözlerimin çoğunu internet üzerinden temin ediyorum. Özellikle de Hobium.com sitesinden sipariş veriyorum. Bunun haricinde diğer hobi malzemeleri satan sitelerden ya da mağazalardan da temin edilebilir. Eğer yaşadığınız yer küçük bir yerleşim yeri ise internetten sipariş verip getirtebilirsiniz. Eğer çok özel Amigurumi gözler arıyorsanız yurtdışındaki bir hobi satış sitesi olan Etsy.com’dan alışveriş yapabilirsiniz. Ben özel gözleri buradaki linkten sipariş veriyorum.

Amigurumi Göz Nasıl Kullanılır?

Amigurumi gözler nasıl kullanılır
Amigurumi gözler nasıl kullanılır

Aslında çok kolay bir şekilde takılmaktadır. Bu tür güvenlik kilitli gözler Amigurumi oyuncağınızın kafasına içi doldurulmadan önce monte edilmelidir. Vidalı kısmı kafa üzerinde uygun yerlerden geçirilir ve iç tarafından kilit mekanizması vidalı kısmın ucuna bastırılarak yerleştirilir. İşlem esnasında klik sesi duyulduğunda Amigurumi göz başarılı şekilde yerine takılmış demektir.

Görüldüğü üzere iki aşamada bu gözleri kolaylıkla takabilirsiniz. Bir sonraki Amigurumi ipuçları ve püf noktaları yazımda görüşmek dileğiyle.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı