Amigurumi Dondurma Anahtarlık Yapımı

Amigurumiden güzel ve şirin anahtarlık ve magnet yapmak istiyorsanız bu anlatımı kaçırmamalısınız. Daha önceden resimli anlatımını paylaştığım tığ işi örgü külahlı dondurma yapımını Örgü Günlüğüm kanalı videolu paylaşmış. Bu çalışma özellikle amigurumiye yeni başlayanlar ve kendilerini geliştirmek isteyenler için de yararlı olacaktır.

Amigurumi dondurma anahatarlık yapımında 2 numara tığ ve Nako Pırlanta ip kullanılmıştır. Siz yine farklı renklerde ip ve tığ numarası da tercih edebilirsiniz. Yine kullanacağınız ip renklerini de dondurma ve külahla uyumlu olacak şekilde kendiniz belirleyebilirsiniz.

Kolay Amigurumi Anahtarlık Yapımı

Yapımına dondurmanın tepesindeki uç kısmından başlanmış ve aşağıya doğru inilerek külahla bitirilmiştir. Başlangıç yine tüm amigurumi çalışmalarında olduğu gibi sihirli halka ile yapılmıştır. Sık iğnelerle artırma ve eksiltme yapılarak ilerlenmiştir. Son olarak külahın alt kısmından elyaf doldurulup ardından kalan kısmı örülerek bu güzelim amigurumi dondurma süsleri tamamlanmıştır.

Amigurumi Dondurma Anahtarlık Yapımı
Amigurumi Dondurma Anahtarlık Yapımı

Sadece sık iğne çekmeyi bilmeniz yeterlidir. Çünkü yapılışında başka bir tığ tekniğine başvurulmamıştır. Külah ve dondurma için farklı ama uyumlu renk seçimi yapmanız da önemlidir. Bunun haricinde kolaylıkla üstesinden gelebileceğiniz bir çalışma sizleri bekliyor.

Anlatımlı Amigurumi Anahtarlık | Magnet Videosu

Eğer amigurumi işlerine meraklı ve başlamak istiyorsanız kesinlikle bu çalışmayı denemenizi öneririm. Amigurumi anahtarlık ya da magnet için detaylı anlatım aşağıdaki videosundan izlenebilir. Özellikle elde kalmış artık iplerinizi de değerlendirebileceğiniz bir çalışma olmuş.

Kaynak: https://youtu.be/vhNRXfCteV0 (ÖRGÜ GÜNLÜĞÜM)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı