Amigurumi Çilek Kız Yapılışı Nasıl Yapılır

Amigurumi Çilek Kız modelleri
Amigurumi Çilek Kız modelleri

Amigurumi bir bez bebektir. Sizlerle bugün bu bebek bezin yapımını tartışacağız ve beraber bu bebeği gerçek bir oyuncak bebek haline getireceğiz. Yapacağımız bez bebek için 7 aşamamız bulunuyor. Bez bebeğimizi gerçek hale getirebilmemiz için, bu 7 aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamamız gerekmekte. Amigurumi bez bebek yapımında kullanacağımız malzemeler şunlar olacak, 2.5 numaralı bir tığ, boncuk bir silikon veya elyaf, bebeğimizin saçında kullanmak için nako bonbon klasik bir buçuk yumak, bebeğimizin ten rengini ortaya çıkarabilmek adına ten rengi renginde bir ipe ihtiyacımız olacak, bebeğimizin elbisesi için ise renkli bir yumağa ihtiyaç duyacağız, bebeğimizin boğazını ortaya çıkarabilmek için ise plastik dik duran bir su borusu bunun gibi birçok malzemeye ihtiyacımız olacak.

Amigurumi Çilek Kız

Geçelim en önemli konumuza boyumuzun kesin boyu, bebeğimizin kesin olması gereken boyu 48cm’dir. Bu konumuz çok önemlidir, bebeğimizin kesinlikle kusursuz bir şekilde olmasını istiyorsanız, her detayı kusursuz bir şekilde yapmalısınız ki, amigurumi bebeğiniz güzel bir görünüme sahip olsun. Bebeğimizin o muhteşem görünüşüne sahip olabilmesi için 7 adet aşamamız bulunuyor bunlardan kısaca söz edeceğim. İlk aşamamız bebeğimizin saçının örülüşü olacak. Sizlere her detayı burada anlatmam imkansız konu ile ilgili daha yazımız olacak şimdilik sizlere sıra sıra aşamalardan bahsedeceğim, ikinci aşamamız ise ayak ve bacak örüş işlemidir.

Amigurumi Çilek Kız 2

Bundan sonra yapacağımız işlem ise el ve kol örülüşü bunun hemen ardından ise, bebeğimizin gövdesinin oluşturuluşu ve örülmesidir. Bebeğimizin kabasını oluşturduktan sonra geriye kalan adımlar şöyle olacak, çilek kızımızın elbisesini örüyoruz ve bunun hemen ardından bebeğimizin beresini örerek 7 adımımızı tamamlamış oluyoruz. 7 adımımızı sizlere kısaca anlatmaya özen gösterdim. Muhteşem bir bez bebek yapabilmek için sizlerde denemelisiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı