Amigurumi Bahçıvan Oyuncağı Yapımı

bahçıvan amigurumi oyuncak

bahçıvan amigurumi oyuncak

Amigurumi oyuncaklar sanki sadece kız çocukları için hazırlanırmış düşüncesi malesefki ülkemizdeki annelerin büyük bir kısmında var. Fakat bu doğru bir tespit değil. Nasıl ki kız çocukları arabalarla da oyun oynuyorsa erkekler de bebeklerle oyun oynamalı. Fakat bizim çevremizdeki büyükler erkek çocuklarının bebeklerle oyun oynamasını sakıncalı, hatalı olarak görmekte. Halbuki çocukların arabalarla da bebeklerle de oyun oynaması gerekmekte. Her oyunun ve her oyuncağın çocuğa kazandırdığı farklı bir gelişim özelliği vardır.

Bizler özellikle misafirliklere giderken yanınızda erkek çocuğunuz için taşıyabileceğiniz bir amigurimi oyuncak yapımını sizlere gösterelim dedik. Malum evlerde erkek çocuklarımıza bebekle oynatsak bile başkalarının yanında oynatmak istemeyebiliyoruz. Bu da tabii ki oldukça doğal. Bu yazımızda sizlere amigurimi bahçıvan yapımını anlatacağız. Üstelik amigurimi bahçıvan yapımı hem çok kolay hem de görüntüsü itibari ile kız çocukları için de erkek çocukları için de kullanılabilecek bir oyuncak.

Amigurimi Bahçıvan Yapımı İçin Gerekli Malzemeler:

– Bahçıvanımızın hangi renklerde olmasını istiyorsak ona uygun amigurumi ipliği

– İki numara tığ

– Dört adet düğme ile birlikte vidalı göz. 

Amigurimi Bahçıvan Yapımı:

Amigurumi bahçıvan yapımında kullanacağımız belli başlı örgü teknikleri bulunmaktadır. Bu teknikler zincir, sık iğne, tekli trabzan, ikili trabzan, çim örgü, mısır örneği.

– Amigurumi bahçıvan yapımında ilk önce bahçıvanımızın kafa kısmını yapıyoruz.

– Daha sonra burnumuzu yapıp bahçıvanımızın kafasına dikiyoruz.

– Ardından çim örgü tekniğiyle saçımızı yapıp dikiyoruz.

– Bahçıvanımızın bıyığını yapıp bahçıvanımızın burnunun altına dikiyoruz.

– Ardından bahçıvanımızın bedenini örüp kafasıyla birleştiriyoruz.

– Sıra geldi bahçıvanımızın kol ve ayaklarına. Önce kollarını yapıp bedenine dikiyoruz. Ardından da ayaklarını yapıp ayaklarını dikiyoruz.

– Son olarak şapkasını ve yeleğini de yaparak bahçıvanımızı tamamlıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Farklı Bir Amigurumi Postacı Arı Yapımı başlıklı makalemizde amigurumi iplik, Amigurumi oyuncaklar ve Amigurumi Postacı Arı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir