Ana Sayfa Amigurumi Amigurimi Macaron Yapımı

Amigurimi Macaron Yapımı

Amigurimi Macaron Yapımı
Amigurimi Macaron Yapımı

Pembe rengin güzelliğini sergileyecek macaronlar yapacağız bu çalışmamızda. Amigurimi oyuncakların en güzellerinden biri olan bu pembe amigurimi macaron oldukça şirin bir görüntüye sahiptir.

Örgüden yapılan macaronun arka kısmına bir magnet yapıştırmak kaydıyla isterseniz mutfakta şık bir dekor olarak kullanabilir isterseniz de bir klips takarak harika bir anahtarlık yapabilirsiniz.

Macaron örgü modeli sizin de çok hoşunuza gidecektir. Çok kolay bir şekilde yapılabilen amigurimi macoronu sizde mutlaka denemelisiniz. Şimdi hemen sizlere örgüden yapılacak macaronun nasıl oluşacağı hakkında malzemelerini belirtelim.

Malzemeler: Tığ, İğne, Elyaf, Beyaz ve pembe iplik.

Yapılışı: Öncelikle pembe renkte olan iplikle 4 zincir çekerek işleme başlamalısınız. Çekilen zinciri halka yapıp içerisine 8 sık iğne örmelisiniz. Bir sonraki turda ise her sayıya iki kez batmalısınız. Devamında 16 sık iğne olmalıdır. Sonraki turda bir örüp bir attırıp 24 sık iğne örmelisiniz.

Diğer turda sırasıyla iki ör bir arttı ile 32 tane sık iğne örmelisiniz. Devamında bir tur artırma ve eksiltme yapmaksızın 32 sık iğne örülmelidir. Daha sonra ise üç örüp bir artırıp, 46 sık iğne örmelisiniz. Artırma ve eksiltme yapmaksızın 4 sırayla 46 sık iğne örmelisiniz.

Beyaz renkli ipe geçip iki sıra 46 sık iğne örmelisiniz. Şimdi ise beyaz iplik kullanmadan ilk başta ördüğünüz gibi pembe iplikle bir parça daha örmelisiniz. Macaronların iki parçasını da karşılıklı olarak dikmeye başlamalısınız. Küçük bir delik bırakarak oradan elyaf doldurmaya başlayabilirsiniz. Elyaf doldurup sonra ise kalan kısmı dikiniz.

amigurimi-macaron-yapimi (2)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here