Amigurimi Macaron Yapımı

Amigurimi Macaron Yapımı
Amigurimi Macaron Yapımı

Pembe rengin güzelliğini sergileyecek macaronlar yapacağız bu çalışmamızda. Amigurimi oyuncakların en güzellerinden biri olan bu pembe amigurimi macaron oldukça şirin bir görüntüye sahiptir.

Örgüden yapılan macaronun arka kısmına bir magnet yapıştırmak kaydıyla isterseniz mutfakta şık bir dekor olarak kullanabilir isterseniz de bir klips takarak harika bir anahtarlık yapabilirsiniz.

Macaron örgü modeli sizin de çok hoşunuza gidecektir. Çok kolay bir şekilde yapılabilen amigurimi macoronu sizde mutlaka denemelisiniz. Şimdi hemen sizlere örgüden yapılacak macaronun nasıl oluşacağı hakkında malzemelerini belirtelim.

Malzemeler: Tığ, İğne, Elyaf, Beyaz ve pembe iplik.

Yapılışı: Öncelikle pembe renkte olan iplikle 4 zincir çekerek işleme başlamalısınız. Çekilen zinciri halka yapıp içerisine 8 sık iğne örmelisiniz. Bir sonraki turda ise her sayıya iki kez batmalısınız. Devamında 16 sık iğne olmalıdır. Sonraki turda bir örüp bir attırıp 24 sık iğne örmelisiniz.

Diğer turda sırasıyla iki ör bir arttı ile 32 tane sık iğne örmelisiniz. Devamında bir tur artırma ve eksiltme yapmaksızın 32 sık iğne örülmelidir. Daha sonra ise üç örüp bir artırıp, 46 sık iğne örmelisiniz. Artırma ve eksiltme yapmaksızın 4 sırayla 46 sık iğne örmelisiniz.

Beyaz renkli ipe geçip iki sıra 46 sık iğne örmelisiniz. Şimdi ise beyaz iplik kullanmadan ilk başta ördüğünüz gibi pembe iplikle bir parça daha örmelisiniz. Macaronların iki parçasını da karşılıklı olarak dikmeye başlamalısınız. Küçük bir delik bırakarak oradan elyaf doldurmaya başlayabilirsiniz. Elyaf doldurup sonra ise kalan kısmı dikiniz.

amigurimi-macaron-yapimi (2)
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı