Amigurimi Bal Kabağı Nasıl Yapılır

Amigurimi Bal Kabağı
Amigurimi Bal Kabağı

Kız çocuklarınızın evcilik oyunu oynarken kullanabilecekleri amigurimi bal kabağının açıklamalı yapımını bu yazımızda bulabileceksiniz. Çocuklarınız arkadaşlarıyla oyun oynarken daha sağlıklı oyuncaklarla oynaması sizin de içinizi rahatlatacaktır.

Amigurimi oyuncakları kesinlikle sağlıklı olmaktadır ve çocuklarınıza gönül rahatlığı ile bu oyuncakları verebilirsiniz. Bu oyuncaklar aynı zamanda yıkanabilir ve oldukça da kullanışlıdır. Tığ işi olarak yapılan amigurimi bal kabağını aynı zamanda farklı amaçlar içinde kullanabilirsiniz.

Mıknatıs yapıştırıp buzdolabı üzerinde ya da bir dekor tarzı şeklinde kullanmanız da mümkün olacaktır. İğne yardımıyla amigurimi oyuncağı perde süsü şeklinde kullanmanız da mümkündür.

Malzemeler:

  • yeşil, turuncu ve krem renginde orta kalınlıkta ip
  • tur belirleyici
  • tığ
  • makas
  • elyaf

Öncelikle 3 zincir çekerek halka yapmalıyız. İçine ise 8 sık iğne yapıyoruz. Şimdi ise sırasıyla 2 kez batıp sayıyı 16 yapmalıyız. Diğer sırasında ise bir örüp bir artırmalısınız. Sayı 24 olmalıdır. Bir sıra kadar 24 sık iğne dolanmalıyız.

Diğer sırasında ise iki örerek bir artırmalıyız. Sayı 36 olacaktır. Devamında ise 3 örüp bir artırmalıyız ve 4 örerek bir artırma şeklinde sayıları öncesinde 54’e sonrasında ise 66’ya çıkartmalısınız. Bu şekilde bir sıra kadar 66 sık iğne örmelisiniz.

Diğer sıra da ise 5 örüp bir artırmalısınız. Sayı 78 olacaktır. Toplamda ise 28 sıra olana kadar 78 tane sık iğne örmelisiniz. Devamında eksiltme yapılacaktır. Tığla 3 ilmek kadar alıp hepsini birden örmelisiniz.

30 – 31 ve de 32 nci sıraları da bu şekilde 68 kadar ilmek olarak örmelisiniz. Ondan sonra ise 33 ncü sırada yine aynı şekilde 3 tane eksiltme yapılacaktır. Sayı 46 olacaktır. 34, 35 ve 36 sıraları ise 46 ilmek kadar örmeliyiz. İçini iyice doldurduktan sonra 37 nci sırada yine aynı şekilde eksiltme yaparak 38 ve 40 ncı sıraları 21 ilmek kadar örmeliyiz.

41 nci sırada ise 10 tane eksiltme yaparak balkabağını bitirebilirsiniz. Yeşil iplikle yaprak yapmak için 13 zincir çekerek başlayabilirsiniz. Yaprağın etrafına sık iğneler yaparak hazırlamalıyız. Bal kabağı içerisine de krem rengi iple geçiniz. 3 zincir çekerek halka oluşturunuz. Halkanın içerisine ise 8 tane sık iğne yapınız.

Her sıraya 2 kez batarak sayıyı 16 ya çıkartmalısınız. 16 tane sık iğne 2 santim yüksekliğinde örünüz. Kabağın bütün parçalarını birleştiriniz. Turuncu ipliği iğneye takarak sonlandırmayı yapınız. Sap kısımda ise elyafla doldurup dikiniz. Yaprağı da dikince hazır hale gelmiş olacaktır.

amagurimi-bal-kabagi-nasil-yapilir (2)
amagurimi-bal-kabagi-nasil-yapilir (1)
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı