Amigurimi Aslan Yapımı

Amigurimi Aslan Yapımı
Amigurimi Aslan Yapımı

Zorlanabileceğiniz ama yapınca ortaya harika bir eserin çıkacağı bu çalışma size de harika gelecektir. Adeta zorluk deresi yüksek olarak değerlendirdiğim bu çalışmamızda zorlandığımı gizleyemem elbette. Bu çalışmada çaba sarf etmeniz gerekecektir.

Amigurimi aslan örneklerini genelde arabalarına koymaları için örmeniz gerekebilir. Yani arkadaş ricaları üzerine bile örmek mümkündür. İlk başta şaşırdım doğrusu arabaya mı yapacağız bunu diyerek! Fakat amigurimi aslanı yapınca arabaya da ne kadar çok yakıştığını bizzat görmüş oldum.

Küçük olması önemli olduğundan benim tavsiyem 30 cm olmalı yönündedir. Fakat bu çalışmada ölçüler biraz şaşınca ortaya 40-45 cm olan bir çalışma da çıkabiliyor. Amigurimi çalışmaları oldukça zevkle yapılan biraz uğraş verilse de daha sonra ortaya süper çalışmaların çıkabileceği zevkle yapılabilecek kadar özel çalışmalardır diyebiliyorum gönül rahatlığıyla.

Yaparken karıştırmanız halinde birkaç kere söküp yeniden yapabilmenizin de mümkün olduğu amigurimi çalışmalarında, dikkat biraz önemli kavram olarak duruyor. Aslanı yapması gövde kısmına kadar kolay olurken kafa kısmında o dikkat kavramı daha çok ortaya çıkabiliyor.

Kafa kısmı biraz zor olduğunda kesinlikle birkaç kez sökülüp yeniden yapılması olasıdır. Ama en sonunda uğraşlar verip bitirdiğinizde sizin ve yapacağınız kişinin de hoşuna gidecek bir amigurimi tasarımı ortaya çıkmış olacaktır. Renkleri sarı kırmızı istendiğinde ortaya Galatasaraylıların seveceği türde bir çalışma da çıkabilecektir. Sitemizde yayınladığımız ve yayınlamaya devam edeceğimiz birçok çalışma sonrası sizde memnun kalacaksınız kesinlikle.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı