Ana sayfa Kendin Yap Projeleri Altın Kaplama Görünümlü Kase Yapımı

Altın Kaplama Görünümlü Kase Yapımı

72
0
PAYLAŞ
cam kaseyi altın görünümlü yapma
cam kaseyi altın görünümlü yapma

Bu sefer çok güzel bir kendin yap projesi ile karşınızdayım. Bu projemizde hem bir farklılık yaratacağız hem de eskimiş dantel ya da cam kaselerimizi değerlendirerek geri dönüşüm yapmış olacağız. Eski bir cam kasemiz var ve atmaya kıyamıyoruz. Biraz beyin fırtınası yapıp bu kaseyi bambaşka bir kimliğe büründürmek elinizde. Bir de elinizde eski dantelleriniz de varsa onları da atmayıp harika bir altın kaplama görünümlü kase yapabilirsiniz. Ayrıca buna vintage yani eskitme tekniğini uygulayarak da cam kasenizi sanki kazı alanından bulunmuş bir tarihi eser havası da yaratmış olursunuz. Eseriniz bittiğinde harika bir eskitilmiş ve altın kaplama görünümlü kaseniz evinizin en güzel köşesini süslemeye hazır hale gelecektir. Tüm bu açıklamadan sonra gelin altın kaplama kasemiz için malzemelerimiz neler, bir de onlara bakalım.

altın kaplama görünümlü kase

Eskitilmiş Altın Kase Yapım Gereçlerimiz

  • Cam kase
  • Dekupaj tutkalı
  • Şerit şeklinde bir dantel
  • Küçük boya fırçası
  • Altın sprey boya

Malzemelerimize baktığımızda bazı gereçleri evinizde bulabileceğiniz gibi bazı malzemeleri de bir hobi mağazasından temin etmeniz gerekecektir. Eski bir cam kase ve eski artık kullanmadığınız resimdeki gibi şerit halinde bir dantel herkesin evinde kolayca bulunacak malzemeler. Dekupaj tutkalı; dekupaj cam boyama tekniğini uygulamak için gerekli olacak ve hobi marketlerden bulabilirsiniz. Altın renkli sprey boya ise cam kasemizi altın bir kase gibi göstermemize yarayacak. Sprey boyayı da ev yapı marketlerden alabilirsiniz.

Altın Kaplama Kase Yapım Aşamaları

1. Dekupaj tutkalımızın kapağını açıp fırçanızla tutkaldan alıp cam kasenizin dış yüzeyine resimdeki bol miktarda sürün.

dekupaj cam boyama

2. Dekupaj tutkalının üzerine dantelinizi düzgün bir şekilde yerleştirin.

Altın Kaplama Kase Yapım Aşamaları

3. Danteli yerleştirdikten sonra üzerine bir miktar daha dekupaj tutkalından fırçamızla sürün. Kurutmaya bırakın. Kuruduğunda daha beyaz bir renk elde edeceksiniz.

Altın Kaplama Cam Kase Yapılışı

4. Metalik altın görünümlü cam kase projesinin bu aşamasında sprey boya kullanacaksınız. Altın renkli sprey boyamızla cam kasemizin iç ve dış taraflarını güzelce boyayın. Son olarak kurumaya bırakın.

altın görünümlü cam kase yapma

Dekupaj cam boyama tekniğini de uyguladığımız cam kasemiz artık bir altın metalik görünümlü bir kase haline geldi. Evinizde bir komidinin ya da masanın üzerinde oldukça şık duracaktır. İsterseniz ev süs eşyası kullanımı haricinde şekerlik ya da anahtarlık gibi kullanarak objenize fonksiyonellik de kazandırabilirsiniz. Bir başka kendin yap dekorasyon projesin de daha görüşmek üzere hanımlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here