Altıgen Yıldız Lif Modeli Yapımı

Altıgen Yıldız Lif Modeli
Altıgen Yıldız Lif Modeli

Hem çizgili hem de altıgen biçimli yeni bir lif modeli anlatımıdır. Çizgilerle iç içe geçmiş yıldız desenleri elde edilmiştir. İki ayrı renkle çalışılmıştır. Dilimli bir görünümü olmasına rağmen tek tek değil bir bütün olarak örülmüştür.

Model oldukça kolay bir yapılışa sahiptir ve oldukça da kullanışlıdır. İki farklı renkte lif ipi ile 7 numara tığ kullanılarak örülmüştür. Örerken de yıldız lif tekniğine başvurulmuştur.

Altıgen Yıldız Lif Örneği
Altıgen Yıldız Lif Örneği

Altıgen Yıldız Lif Örneği Nasıl Örülür?

Life ortasından başlanır ve bir çiçek görünümü verildikten sonra her bir sırada renk değiştirerek ilerlenir. Bu renk değişimi ile 4 sıra örülür ve ardından uç kısımlarında oluşan boşlukların doldurulmasına geçilir. Boşluklar da yine her sırada renk değiştirilerek çizgi şeklinde örülür. Böylelikle iç içe geçmiş gibi görünen yıldız desenler elde edilir.

Altıgen Yıldız Lif Örneği Yapımı
Altıgen Yıldız Lif Örneği Yapımı

Lifin üçgen dilimli bir görünümü olacak şekilde örüldüğünden bahsetmiştik. Bu dilimler her sırada fıstıklarda artırma yapılarak bir üçgen şeklini almıştır. Sıra devamında diğer dilime geçerken de arada zincir çekilmiştir. Bu da altıgen yıldız lif örneğini sanki ayrı ayrı dilimler şeklinde örülmüş gibi göstermiştir.

Son olarak uç kısımlar doldurulurken kenar oyası için de üçlü fıstıklar örülerek yıldız lif desenli lif modeli tamamlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/NpTrI3siqMU (ÖRGÜ GÜNLÜĞÜM)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı