Altıgen Motifli Tığ Oyası Nasıl Yapılır

Altıgen Motifli Tığ Oyası Yapımı
Altıgen Motifli Tığ Oyası Yapımı

Oda ve salon takımlarında çokça gördüğümüz altıgen motifin tığ oyası yazma kenarına uyarlanmasını bu videolu tığ oyası yapımında göreceksiniz. Yazma kenarları için bu tür altıgen desenli tığ oyası örneklerini bulmak gerçekten çok güç oluyor. Bu da nadir görülen bir kenar oyası olduğu için sizinle paylaşmak istedim.

Size en güzel tığ oyalarını ve değişik tığ oyalarını araştırıp sunmaya çalışıyorum. Bunlar içinde de en çok videolu tığ oyaları yer almaktadır. Çünkü nasıl yapıldığını izleyerek öğrenmek en etkili öğrenme tekniklerinden biridir. O yüzden altıgen tığ oyası modeli de videolu anlatımı bulunan yeni tığ oyalarından biridir.

Altıgen Motifli Tığ Oyası Yapımı

Altıgen tığ oyası bakıldığında tek sıra oya modelini andırmaktadır. Ana motif olarak altıgen biçimli ortası incili bir çiçek motifi belirlenmiştir. İki ana motif arası da üçer tane yapraktan oluşmaktadır.

Gerekli malzemeler: En küçüğün bir büyüğü serum halka, 22 numara tığ, leylak marka iplik ve inci.

Serum halka ile altıgen çiçek motifinin orta kısmı sık iğnelerle oluşturulmaktadır. Çiçeğin yaprakları için de zincir çekip başlanarak her sırada sık iğne üzerine sık iğne örülmesi ile elde edilmişlerdir.

İki motif arasında da sıralı yapraklar örülmektedir. Bunları örerken de örümcek çekerek başlanmaktadır. Tekli ve ikili tırabzanlarla yukarı doğru çıkılıp tepe noktasına gelindikten sonra sık iğnelerle aşağıya inilerek yaprak bitirilmektedir. Bu motifte verilen ara için 3 adet yaprak yapılmaktadır.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı