Alize Angora Gold ile Şal Yapımı

Alize Angora Gold ile şal
Alize Angora Gold ile şal

Şal el örgüsünün vazgeçilmezlerindendir. Günlük kullanımda ve özel günlerde kullanılır. Çeyiz ve bohçaların da olmazsa olmazlarındandır. Bu sebeple sizlere bu konumda el örgüsünde şal yapabilmeniz için eğitici bir video paylaşıyor olacağım. Bu şal yapımı örgü severlerin severek beğenerek yaptıkları şal çalışmalarındandır.

Bu tarz el örgüsü şal işlerinde genellikle Angora iplik kullanılır. Çünkü Angora iplik incedir ve bu sebepten dolayı yapacağınız şal da hafif olacaktır. Ütülendiğinde güzel ve zarif bir görüntüsü olur. Aynı zamanda ipliğin yünlü olması da ısıtma açısından ayrı bir avantajıdır. Bu yüzden videolu şal yapımında da Alize marka Angora Gold bir iplik tercih edilmiştir.

Angora şal yapımı
Angora şal yapımı

Alize Angora Gold ile şal yapımı videosunda çok kısa sürede çok güzel bir şal yapımı ile ilgili bir teknik konusunda bilgilenmiş olacaksınız. Bu videoda kullanılan teknik, zincir ile şal yapımıdır. Bu konuyla ilgili kısa bir süre önce de Kolay Zincir Şal Yapımı başlıklı bir yazı daha paylaşmıştım. Kolay şal yapımı konusunda bu yazımı da inceleyip konuyu daha da pekiştirebilirsiniz.

Kolay şal yapımı eğitici videosunda ilk önce zemin kısmının, ardından da üzerine model kısmının nasıl örüleceği uygulamalı olarak gösterilmiştir. Zincir işi tekniği ile çalışılmıştır. Bu şal için toplamda 3 yumak Angora iplik kullanılmıştır. Dikdörtgen şal için 40 cm en, 1.80 boy ölçüsü idealdir. Üçgen şal için de en için alt uçtan enseye kadar 70 cm ve boy için de 1.60 cm olmalıdır. Üçgen şallarda üçgen şeklini vermek arttırmaya dikkat edilmelidir. Ayrıca üçgen şallar için de 1,5 yumak iplik kullanmak yeterli olacaktır.

Angora şal için bu genel bilgilendirmelerden sonra lafı fazla uzatmayayım ve sizleri yapılış videosu ile baş başa bırakayım.

Alize Angora Gold Şal Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı