Örgü Modelleri

Akvaryum Temalı Bebek Yeleği Yapımı

Akvaryum Temalı Bebek Yeleği
Akvaryum Temalı Bebek Yeleği

Selamlar, sizlere bugün ise bebeklerinize özel olarak akvaryum temalı bebek yeleklerinin yapımını anlatmak istiyorum. Akvaryum temalı olacak bu harika örgülerde, akvaryumda bulunan türlü motifleri işlemiş olacağız. Minik bebeklerinizi ısıtacak kadar harika olan bebek yeleği, örgü işini seven hanımların hoşuna gidecektir. Akvaryum temalı örgüleri seçme nedenlerimden biri ise, kesinlikle örmesini seven bayanlara ilham verecek nitelikte olmasıdır. Türlü örneklerin renk renk modellerinin yer aldığı resimli galerimizden de bu konuda yararlanmanız mümkündür. Miniklerin tüm şirinliklerini artıracak olan akvaryum temalı bebek yeleği örgüsünün yapımına geçmeden önce biraz daha bu örgüler hakkında bilgiler vermek istiyorum. Yapması kolay ve işlemesi asla zor olmayan bebek yeleği modelleri arasında en çok tutulan örgü türü bu akvaryum temalı el işi örneği, yapmaya başlayınca sizi de saracak türde örgü çalışmanız olacaktır. Aslında bebeklere yapılan örgülerde genel olarak motiflere takılır kalırız. Fakat biraz hayal gücü kullanarak da bebeklerimizi daha şirin gösterecek türlü motifleri üretmek hiç de zor olmayacaktır.

Ben akvaryum temalı örgümüzde renk olarak maviyi kullandım. Zaten akvaryumu düşündüğünüzde, bence en uygun renk bu olacaktır. Çile mavisi tonunda ebruli tarzda bebek yünü kullanacağız ve malzemelerimiz arasında yine 3 ya da 3,5 numara olabilir, tığ kullanacağız. Bu bilgilerden sonra hemen başlayarak bebek yeleğinin ana iskeletini oluşturabilirsiniz. Dilerseniz hemen örgü kısmına geçelim. İlk başta iki parça ön, devamında bir parça arka olmak üzere toplamda üç adet parça oluşturacağız. Bu yelek modelinde her parça tamamlandıktan sonra tek seferde birleştirilecektir. Böylelikle son halini alacak olan akvaryum temalı bebek yeleği, zincir çekme işlemiyle düğme ilikleri de eklenerek yapımına devam edilecektir. Yelekteki ana kısımlar böylelikle tamamlanmış olacaktır. Her parça için etek ucundan da zincir alınarak başlanıp devamı getirilecektir.

Model kurma işleminde ise etek ucu kısmından çekilerek başlanıp, modeldeki ikinci sırayı da mil üstü almaksızın devam ediniz. Bat ve çık mantığıyla devam ederek trabzan yapıp tamamlayınız. Üçüncü sırada mil üstü almaksızın devam edip, sonraki seferde ise yapacağınız trabzanların kök kısmına batarak sırayı tamamlayınız. Modelde yeleğin devamında iki sıranın tekrarıyla kurulacaktır. Ön parçada, 25 artı 25 olmak üzere, iki parçadan oluşturulup devam edilmelidir. Koltuk kısımlarına gelinceye kadar ise 30 santim kadar örülmelidir. Devamında 15 santim örme işlemi yapılıp, ardından 3,2,2,2,1,1 yöntemi kullanılıp yaka kısmını halletmeliyiz. Arka parça kısmı için ise, 50 santim kadar bir parça yapılmalıdır. Etek ucu kısmından başlayarak, koltuk kesimine gelene kadar da yaklaşık 30 santim örülmesi gereklidir. Koltuk kesimi yapılmasının ardından ise yaklaşık olarak 20 santim kadar da örülerek 3,2,2,2,1,1 yöntemiyle yaka kesimi yapılmalıdır. En son olarak tığla oluşturulacak akvaryum temalı figürler, istenen renklerde oluşturulabilir ve boyutlandırılabilir.

Akvaryum Temalı Bebek Yeleği
bebek yeleği örgüsü
Akvaryum temalı örgüleri
akvaryum temalı bebek yelekleri
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı